AES İYEP öğretmenlerine artırımlı ek ders ücreti ve ek hizmet puanı istedi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İYEP pilot uygulamada görev yapan öğretmenlere ek ders ücreti yapılmayacağı yönündeki açıklamasına sendikalardan tepkiler gelmeye devam ediyor.

AES İYEP öğretmenlerine artırımlı ek ders ücreti ve ek hizmet puanı istedi

AES İYEP öğretmenlerine artırımlı ek ders ücreti ve ek hizmet puanı istedi

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen İYEP uygulamalarında ek ders ücreti ödenmesini talep ederken, Anadolu Eğitim Sendikası (AES) ilkokul yetiştirme programında görev alacak öğretmenlere hem artırımlı ek ders ödenmesini hem de ek hizmet puanı verilmesini istedi.

ARTIRIMLI EK DERS VE EK HİZMET PUANI

Pilot uygulaması önümüzdeki hafta başlayacak olan İYEP için Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı gönderdi ve İYEP öğretmenlerinin mağdur edilmemesi için taleplerini iletti. AES tarafından MEB’e gönderilen yazıda öğretmenler için artırımlı ek ders ücreti ile ek hizmet puanı istendi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılmakta olan İlkokullarda Yetiştirme Programında (İYEP) görev alacak öğretmenlere ödenecek ücret ve takdir edilecek hizmet puanı konulu AES resmi yazı;

İYEP

ZORUNLU GÖREVLENDİRME DUYUMLARI

Sendika Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği resmi yazıda bazı milli eğitim müdürlüklerinin öğretmenleri İYEP kapsamında zorunlu olarak görevlendirmek istediği duyumlarının kendilerine ulaştığını belirtirken, birçok haber sitesinde (öğretmen haber, kamu haber vs) İYEP öğretmenlerine ek ders ücreti ödenmeyeceği yönündeki bilgilere dikkat çekti. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan yönetici ve öğretmenlerin ek derslerinin %100 artırımlı ödenmekte olduğunu hatırlatan sendika bu kurslarda görev alanlara aynı zamanda fiilen görev yapılan her ay için 0,5 ek hizmet puanı verilmekte olduğunun altı çizildi.

Pilot uygulaması başlayacak olan İlkokullarda Yetiştirme Programının daha verimli olabilmesi için bu gruplarda görev alacak öğretmenlerin gönüllülük esasına göre belirlenmesi, bu kapsamda görev alacak yönetici ve öğretmenlere de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alanlar gibi artırımlı ek ders ve ek hizmet puanı verilmesi gerekmektedir. 

ifadesine yer verilen sendika yazısında İYEP kapsamında görev alacak öğretmenler için artırımlı ek ders ve ek hizmet puanı istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ortaokul ve kise ogretmenleri artirimli ek ders alirken.Sinif ogretmenlerini mal yerine koyanlari kiniyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM