AES; öğretmenlerin ikinci il dışı ataması ne zaman yapılacak?

Öğretmenler ikinci il dışı atama bekliyor. Konuyla ilgili Anadolu Eğitim Sendikası tarafından bir açıklama yapıldı ve öğretmenlerin beklentilerinin karşılanması istendi.

AES; öğretmenlerin ikinci il dışı ataması ne zaman yapılacak?

AES; öğretmenlerin ikinci il dışı ataması ne zaman yapılacak?

AES Afyonkarahisar Şuhut İlçe Temsilcisi Burçin Çelik tarafından sendika adına kaleme alınan yazıda “İkinci İl Dışı Ne Zaman Yapılacak?” sorusu MEB yetkililerine yöneltildi. Sendika tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklama çok sayıda öğretmenin beklenti içinde olduklarına dair mesajlar da geldiğini görüyoruz.

İKİNCİ İL DIŞI ATAMA SÖZÜ

ogretmenlericin.com olarak da geçtiğimiz günlerde bu konuyu gündeme getirmiş ve görevi sona eren Müsteşar Yusuf Tekin’in öğretmenlere ikinci il dışı atama sözü verdiğini belirtmiştik. Sendikalardan Anadolu Eğitim Sendikası öğretmenlerin ikinci iller arası yer değiştirme durumunu gündeme getirmiş oldu.

ANADOLU EĞİTİM-SEN’DEN MEB’E ÇAĞRI

AES tarafından yapılan açıklama;

İkinci İl Dışı Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlığımız tarafından yapılan Haziran 2018 illerarası yer değiştirmede il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutulmuştur. Büyük bir kesim yer değiştirememiş bunu takiben bazı öğretmenler iptal için istekte bulunmuş ve yetkililer tarafından iptal hakki tanınmıştır. Tanınan iptal hakkı ile bir çok öğretmenin gitmek istediği yerler boş kalmıştır. İptal duyurusu ile yetkililer ikinci illerarası yer değiştirmenin de yapılacağına dair söz vermiştir. Açıklamanın yapıldığı tarihten bu yana bakanlık tarafından herhangi bir adım atılmamış verilen söz gözardı edilmiştir. Bu durum kurumun ciddiyeti adına önem arz etmektedir. Öğretmenler olarak ikinci illerarası yer değiştirmenin tüm norm açıkları saklanmadan ve okul başlamadan önce yapılıp meydana gelebilecek öğrenci ve öğretmen mağduriyetlerinin önceden önlenmesini istiyoruz. Bakanlığımızdan bu konuda acilen bir çalışma yapmasını talep ediyoruz.

Burçin Çelik
AES Afyonkarahisar Şuhut İlçe Temsilcisi

AES'ten İkinci İl Dışı atama talebi
İkinci İl Dışı Ne Zaman Yapılacak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. AES’e öncelikle sonsuz teşekkürler.Özellikle gerçek mazlum ve madurun sesi olmanız gerçek bir sendikacılık örneği. 4 yıl Mardin’de çalıştım seve seve,rotasyon dendi 5 bölgede çalıştım seve seve, meslekte bir yıl çalışıp eş durumu dediler hep batıya bekledik seve seve, çok mu şimdi de biz 2. İl dışı tabi boş yerler açılsın istiyoruz.

  2. Yusuf Tekinin söz verisinden dolayi bir cok iptal yapildi, 2. İldisi yapilmaz ise cok buyuk magduriyetler yasanacak.zaman daralirken haber yapmaniz ve yanimizda olmanizdan dolayi sukrsnlarımi sunuyorum

  3. 2. İL DIŞI ATAMALAR İÇİN TAKVİMİN YAYINLANMASINI DİLİYORUM.UMUT VERİCİ BİR HABER,HABER SİTENİZE KONUYLA İLGİLİ HASSASİYETİNİZ İÇİNDE AYRICA TEŞEKKÜRLER.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM