Ali Yalçın; Bu Antidemokratik Yönetmelik Değiştirilmeli

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı değerlendirmede kılık kıyafet yönetmeliğini Antidemokratik Yönetmelik olarak nitelendirdi.

Ali Yalçın; Bu Antidemokratik Yönetmelik Değiştirilmeli

Ali Yalçın; Bu Antidemokratik Yönetmelik Değiştirilmeli

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı değerlendirmede kılık kıyafet yönetmeliğini Antidemokratik Yönetmelik olarak nitelendirdi ve kılık kıyafet yönetmeliğinin değiştirme zamanının geldiğini ifade etti.

Yalçın yaptığı açıklamada kamuda uygulanan kılık kıyafet yönetmeliği için eleştirilerde bulundu. Yalçın; ‘Öğretim üyelerine kıyafet serbest,  milletvekiline sakal serbest oluyor. Bu uygulamalar kamusal alan ihlali sayılmıyorsa okula sakallı giden öğretmenin tutumu neden kamusal alan ihlali olarak sayılıyor?’ İfadelerine yer verdi.

Eğitim Bir-Sen Çorum şubesi tarafından düzenlenen bir konferansa katılan Ali Yalçın sendika üyelerine teşekkür etti.

KILIK KIYAFET YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİRİLMELİ

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamuda çalışanların 15 Mayıs itibari ile yaz dönemi kıyafet uygulamasına geçeceğini hatırlatarak bu kıyafet genelgesinin son genelge olmasını istediğini belirtti.

Yalçın, Kenan Evren modeli olarak nitelendirdiği, antidemokratik bulduğu kılık kıyafet yönetmeliğinin değiştirilerek batı ülkelerinde kamuda çalışanlar gibi kılık kıyafet konusunda özgür olunması gerektiğini vurguladı.

İTİBARI OLMAYAN YÖNETMELİK

Mevcut kılık kıyafet yönetmeliğini itibarının olmadığını, kılık kıyafet konusunda bu yönetmelikle kamu çalışanlarına itibar kazandırılamayacağını vurgulayan Yalçın kıravatla yakanın bir araya getirilemeyeceğini, ücretlerde iyileştirme yapılarak kamu çalışanlarının yakalarının bir araya getirilebileceğini ifade etti ve kamu çalışanlarına değer verilmek isteniyorsa kılık kıyafet konusunda düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

 

KAPORTAYA DEĞİL YAPTIĞINA BAKIN

Ali Yalçın kılık kıyafet yönetmeliğini eleştirirken ‘Kaportaya bakmayı bırakın, kamu çalışanlarının yaptıklarına bakın, ülkeye ne kazandırıyor, ülke için ne üretiyor?’ ifadelerini kullandı.

İçerik MemurlarNet’ten alıntılanmıştır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM