Ali Yalçın; devlet kariyer ve liyakat sistemine göre yeniden yapılanmalıdır

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmen performans değerlendirme sistemi ve kamuda liyakat konularında açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın; devlet kariyer ve liyakat sistemine göre yeniden yapılanmalıdır

Ali Yalçın; devlet kariyer ve liyakat sistemine göre yeniden yapılanmalıdır

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın illerde sendika üyeleri ile buluşmaya devam ediyor. Eğitim-Bir-Sen Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli şube teşkilatlarının genel katılımıyla Edirne’de ‘Eğitim Bir-Sen Büyük Trakya Buluşması” gerçekleştirildi. Toplantıya katılan sendika genel başkanı Ali Yalçın öğretmen performans değerlendirme sistemi ile kamuda liyakat hususlarında önemli açıklamalarda bulundu.

KAMUDA LİYAKAT VE KARİYER ESAS ALINMALI

Son dönemde katıldığı tüm toplantılarda liyakat ve kariyer vurgusu yapan Memur-Sen Genel Başkanı Edirne’de düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada “Devletin kariyer ve liyakat sistemine göre yeniden yapılanması gerektiğini” belirtti. Sendika tarafından geçtiğimiz aylarda kamuoyuna sunulan Eğitim Yönetiminde Liyakat ve Kariyer Sistemi raporunu hatırlatan Ali Yalçın, yayınladıkları bu raporla devletin kariyer ve liyakate göre yeniden yapılandırılması gerektiğine dikkat çektik açıklamasında bulundu.

15 TEMMUZ’DA BAĞIRSAKLAR TEMİZLENDİ

2000 yılından günümüze kadar Türkiye’de birçok olay yaşandığını ve ülkenin çeşitli badireler atlattığını belirten Ali Yalçın 15 Temmuz darbe girişimiyle de ülkenin dize getirilmek istendiğini vurguladı. “Neyin nereden kaynaklandığını, hangi olayın nereden tetiklendiğini bilen bir teşkilatız.” ifadesini kullanan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Türkiye’nin 15 Temmuz’da bağırsaklarını temizlediğini açıkladı. Açıklamasında “Böyle bir zeminde Türkiye’nin yapması gereken şey, kamuyu düzgün yapılandırmak; iş güvencesine dokunmadan, liyakat ve kariyer esasına göre kamuyu düzenlemek, yatırım yapılmış yöneticilerle güçlü devlet olmak için bu anlamda güçlü bir omurgayı meydana getirmektedir. Bu yapılırsa, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara, yapılan planlara karşı konulabilir” sözlerine yer veren Ali Yalçın sendika olarak iş güvencesine dokunulmasına karşı olduklarını hatırlattı.

ÖĞRETMEN PERFORMANS SİSTEMİ

“Öğretmeni örselerseniz değerlerimizin ihmal edilmesine neden olursunuz” açıklamasında bulunan Ali Yalçın öğretmen performans değerlendirme sisteminin karşısında yer aldıklarını ifade etti. “Öğretmeni örselediğinizde, ayaklar altına aldığınızda toplumda her şeyi ayaklar altına alabilecek bir nesil imal etmiş olursunuz. Öğretmenlik kolay bir meslek değildir. Öğretmenliğin nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyenler, Edirne’ye gelsinler, Fatih Sultan Mehmet’in öğrencilik zamanında yaşadığı hadiseyi dinlesinler”  açıklamasında bulunan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı öğretmen performans değerlendirme sisteminin eğitime katkı yerine zarar sağlayacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. “Devlet kariyer ve liyakat sistemine göre yeniden yapılanmalıdır.” buyuruldu.
  Ne kadar güzel.
  Ama zaten hep öyle olmalıydı.
  Yıllardır seçilen müdürler, yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdürleri ve yardımcıları (çok azı hariç), yani liyakatsiz seçilenler ne olacak?
  Adalet, kendimiz için ihtiyaç duyulduğunda istenecek bir şey değildir.
  Adalet, 7/24 Rahman için, imanın tezahürü olarak hep açığa çıkmalıydı ve çıkmalıdır.
  İyi etek öpenlere, iyi yalakalık yapanlara verilen ihsanlarla sadece hesap vermek zorlaşır. Yanlışı yapanlar düşünsün.
  Çünkü hesap günü var…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM