Ali Yalçın; Eğitim Bir-Sen 450 bin üye ile en büyük eğitim sendikasıdır

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Bizim işimiz sadece ve sadece eğitim çalışanlarının mali ve ekonomik katkılarını geliştirmek olmamalıdır.” dedi.

Ali Yalçın; Eğitim Bir-Sen 450 bin üye ile en büyük eğitim sendikasıdır

Ali Yalçın; Eğitim Bir-Sen 450 bin üye ile en büyük eğitim sendikasıdır

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Ağrı’da katıldığı sendika organizasyonunda eğitimcilerle bir araya geldi. Ali Yalçın üye sayılarının 450 bine yaklaştığını ifade ederken, eğitim alanında ülkenin en büyük sendikası olduklarını vurguladı.

EĞİTİM BİR-SEN ÜYE SAYISI 450 BİN

Ağrı’da düzenlenen “Yetkide İstikrar” Teşkilat Buluşması programında konuşma yapan Ali Yalçın sendikal hareketin bu ülkede sorumlulukları olduğunu vurguladı. Ali Yalçın “450 bine yaklaşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük eğitim sendikası olduklarını, bizim işimiz sadece ve sadece eğitim çalışanlarının mali ve ekonomik katkılarını geliştirmek olmamalıdır. Çünkü erdemli sendikal hareketin bu topluma sorumluluğu var” dedi. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in vesayet odaklarına karşı mücadelesiyle takdir topladığını vurgulayan Ali Yalçın “başarımızı, milletin safında yer alan duruşumuza borçluyuz” açıklamasında bulundu.

MÜLAKATLA ÖĞRETMEN ATAMASI

Öğretmen ataması uygulamasında mülakat istemediklerini belirten Ali Yalçın yeni atama sisteminde atamaların mülakatla yapılması uygulamasına son verilmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Bugüne kadar yapılan uygulama, atanan öğretmen sayısının iki katı tutarında Bakanlığa küskün ve toplumdan dışlanma tehlikesi yaşayan bir mağdur kitlesi oluşturmuştur. Vicdanları yaralayan mülakatla atama yöntemine son verilmeli, hakkaniyet, ehliyet ve liyakat ölçülerine göre bir istihdam şekli düşünmelidir. Atamaların mülakatla yapılması, adayların kazanma ya da kaybetme nedeninin objektif bir şekilde izah edilememesi, birçok yazılı sınavdan geçmiş öğretmen adaylarının farklı komisyonlarca bir kaç dakikalık mülakatla elenmesi hakkaniyete aykırıdır ve maşeri vicdanı yaralamaktadır.

ifadelerine yer veren Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın istihdamda zorluk çekilen bölgelerde çalışan öğretmenler için teşvik talep etti.

ÖĞRETMENLERE TEŞVİK ÜCRETİ ÖDENMELİ

İstihdamda zorluk çekilen bölgelerde çalışan öğretmenlere teşvik verilmesi taleplerinin olduğunu hatırlatan Ali Yalçın “Bu konuya ilişkin teşvik edici bir program uygulanmalı, ek tazminat oranları artırılmalı, istihdamda zorluk çekilen iller birer cazibe merkezi haline getirilmelidir.” dedi. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerde görev yapan öğretmenlerin görev yapmasını teşvik edecek uygulamaların uygulamaya geçilmesinin önemli olduğunu belirten Ali Yalçın “İnsanlar hem buraya gönüllü olarak gelmeli hem de bölgenin ekonomisi hareketlenmeli” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ben ve benim gibi MEB okullarında kadrolu vhki,memur ve hizmetli olarak çalışan personellere neden her yıl okul açılırken öğretmenlere verilen eğitim ödeneği verilmiyor?..
    Yine belediye otobüsleri dahil bir çok yerde öğretmen ve öğrencilere hatta farklı kurumlardaki memurlara indirim uygulanırken neden bizlere yok?.
    Düşünün daha dün müzeye gittik arkadaşlarla herbirine indirim var ben en üst tarifeden öedeme yapmak zorundayım bu adilmidir sayın sendikacılar.. bizleride sırf üye sayınız artsın diyenmi sendikanızda tutmaya ve sendikanıza çekmeye çalışıyorsunuz..Biz memurların hiçmi sıkıntısı yok bizim ek olarak hiçbirşeyimiz yok ve hiç bir indirim vb. yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM