Ali Yalçın; öğretmen atamasında yapılan mülakat kaldırılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan öğretmen atamalarında uygulanan mülakata eleştiri geldi ve Yalçın yeni bir model üzerinde durulması gerektiğini açıkladı.

Ali Yalçın; öğretmen atamasında yapılan mülakat kaldırılmalıdır

Ali Yalçın; öğretmen atamasında yapılan mülakat kaldırılmalıdır

Balıkesir ve Bursa’da Eğitim Bir-Sen şube yöneticileri ve sendika üyeleri ile bir araya gelen Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamalarda öğretmen ataması için uygulanan mülakat konusunda rahatsızlıklarını dile getirdi. Öğretmen adaylarının yıllarca verdiği emeklerinin bir komisyonda birkaç dakika ile değerlendirilmesinin sağlıklı olmadığını belirten Ali Yalçın “MEB mülakat uygulaması yerine adil bir istihdam modeline dönmelidir” ifadesini kullandı.

ÖĞRETMEN ATAMASINDA MÜLAKAT MAĞDUR KİTLESİ OLUŞTURUYOR

Öğretmen atamalarında uygulanan mülakatın adalet duygusunu zedelediğini belirten Ali Yalçın az personel alınan kurumlarda uygulanabilecek mülakatın binlerce öğretmen alımının yapıldığı MEB personelleri için uygulanmasının doğru olmadığını açıkladı. Mülakatın yanlış bir uygulama olduğunun altını çizen Yalçın mülakata çağrılan 3 katı adayın üçte ikilik kısmının küstürüldüğüne dikkat çekti. Açıklamasında “bu yanlış uygulama, bugüne kadar, atanan öğretmen sayısının iki katı tutarında küskün ve toplumdan dışlanma tehlikesi yaşayan bir mağdur kitlesi oluşturmuştur.” ifadesine yer veren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın mülakatın uygulanmamasını talep etti.

DERDİ OLAN, DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN TEŞKİLATIZ

Sendika üyesi öğretmenler, idareciler ve diğer üyeleri ile bir araya gelen Ali Yalçın yaptığı açıklamada kendilerinin “değerleriyle, duruşuyla özgün ve özgür sendikacılığın temsilcisi olduklarını” belirtti. Son yapılan toplu sözleşmeye de değinen Ali Yalçın kamu personellerinin haklarını sadece toplu sözleşme ile sınırlı kalarak arttırma derdinde olmadıklarını kamu görevlilerinin kazanımlarını her daim artırmak için çabaladıklarını ifade etti.

“Değerlerimize sahip çıkıyoruz. Biz derdi olan bir teşkilatız. Onun için durmak, dinlenmek yok. Daha yapacağımız çok iş, çözmemiz gereken sorunlar var. Biz hiçbir zaman sadece sesi yükseltmekle, sorunları dile getirmekle yetinmedik, öneriler sunduk, çözümün takipçisi olduk. Adil bir dünya özlemimizle birlikte emeğin bütünsel bir perspektifle hakkının verildiği, adil paylaşımın temel ilke olduğu düşüncesiyle hareket ettik, ediyoruz. Ezberlerin değil, gerçeklerin dünyasında, akla uygun davranışlarımızla, aksiyoner yönümüzle hak ve özgürlük mücadelemizi sürdürüyoruz.”

konuşmasında ifadelerine yer veren Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sayısal olarak ülkenin en büyük sendikası olduklarını açıkladı. İnançlı, samimi olduklarını vurgulayan Yalçın durmadan, yorulmadan mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. idareci atama mülakatını senin sendikanın yöneticileri yaptı sesin çıkmıyordu çünkü kendi adamlarınızı idareci yaptınız neden öğretmen mülakatına itiraz ediyorsun işinize gelmedi galiba

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk