Ali Yalçın; öğretmen, din görevlileri, hemşire ve polisler 3600 bekliyor

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldığı organizasyonda yaptığı konuşmada 3600 ek gösterge hususuna değindi.

Ali Yalçın; öğretmen, din görevlileri, hemşire ve polisler 3600 bekliyor

Ali Yalçın; öğretmen, din görevlileri, hemşire ve polisler 3600 bekliyor

24 Kasım Öğretmenler Günü için beklenen 3600 ek gösterge açıklaması yapılmadı. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı ek gösterge açıklamasında, tüm kamu çalışanlarını kapsayan bir ek gösterge çalışması yapılması gerektiğine dikkat çekti ve beklentilerini ifade etti.

EK GÖSTERGE ÇARPIKLIĞINDA SORUMLU OLANLAR

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamu personellerini ilgilendiren 3600 ek gösterge hususuna değindi. Kamuda ek gösterge sisteminin toptan ele alınması gerektiğini vurgulayan Yalçın açıklamasında “Bu konuda tüm kamu görevlilerini kapsayacak bir çalışmaya ihtiyaç vardır. Bu çalışma bir an evvel tamamlanmalıdır” ifadelerine yer verdi. “Ek gösterge çarpıklığının düzeltilmemesinde yetki kullanan herkes sorumludur” diyen EBS Genel Başkanı Yalçın, öğretmen, din görevlileri, hemşire ve polislere verilmesi planlanan 3600 ek gösterge konusundaki taleplerini toplu sözleşme masasına taşıdıklarını hatırlattı.

2023 EĞİTİM VİZYONU

Ek gösterge ile ilgili açıklamalarında “24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın 3600 ek gösterge konusunda öğretmen, din görevlileri, hemşire ve polisler üzerinden cümle kurmuş olması umudumuzu artırmıştır. Kamuda ek gösterge sisteminin toptan ele alınarak tüm kamu görevlilerini kapsayacak bir çalışmaya ihtiyaç vardır. Bu çarpıklığın düzeltilmemesinde yetki kullanan herkes sorumludur.” ifadelerine yer veren Ali Yalçın, bu konuda kamu çalışanlarının beklenti içerisinde olduğunu da belirtti. Elazığ’da 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile düzenlenen toplantıda üyeleri ile bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmenlik mesleğinin itibarı daha da artıracak adımların atılmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM