Ali Yalçın; sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü için adım atılmalı

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlere eş durumu verilmesi için acilen adım atılması gerektiğini belirtti.

Ali Yalçın; sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü için adım atılmalı

Ali Yalçın; sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü için adım atılmalı

2019 yılı Ağustos dönemi öğretmenlerin özür grubu atama kılavuzu içerisinde sözleşmeli öğretmenler yer almadı. Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu verilmesi için acilen adım atılması gerektiğini belirten Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın MEB’den ivedi olarak düzenleme talep etti.

GÜNLERDİR TALEBİ DİLE GETİRDİK

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuyla ilgili yaptığı açıklamada günlerdir sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğünün sağlanmasını dile getirdiklerini hatırlatırken sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyeti için görüşmedik kimse bırakmadıklarını vurguladı. Özür grubu atama kılavuzu ve yayınlanan duyuruda sözleşmeli öğretmenler olmamasını eleştiren Genel Başkan Ali Yalçın duyurunun bu haliyle hiç olmadığını belirtti.

Ali Yalçın’ın açıklaması;

Ali Yalçın'dan eş durumu açıklaması
Ali Yalçın

Memur-Sen ve EBS Genel Başkanı Yalçın açıklamasında “Sözleşmeli Öğretmenler buna dahil edilebilmeliydi. Günlerdir “Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Bütünlüğü Sağlansın” talebimizi gündeme getiriyoruz. Mağduriyeti anlatmak için görüşmedik kimse kalmadı. Gelinen noktada bu duyuru bu haliyle hiç olmadı. İvedi ek yapılmalı ve adım atılmalı.” ifadelerine yer verdi ve MEB’den taleplerinin karşılanmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. İyi günler..geçen sene basvurdugumda iliçi oldugundan kabul edilmedi .benim baya uzak bir ilcenin köyu.yine ayni sartlar gecerli mi il ici hakkimiz yok mu ve tekrar mi rapor almamiz gerekiyor.iyi gunler. Tskrler simdiden.

  2. Engelli kardeşimin vasisiyim ama dilekcemi kabul etmediler olmaz bişi kardeş kabul olmuyor kesinlikle diyorlar raporum herşeyin tam

  3. İyi günler. Ben sağlık özrunden tayin istediğimde esm de aynı haktan yararlanabilir mi ? Benden dolayı o da gittiğim yere gelebilir mi ? Ben kadroluyum eşim sözleşmeli.

  4. Merhaba vasi tayini için başvuru yapacaz 2016 yılında çıkarılmış %80 sorunu olduğunu belgeleyen süresiz rapor var elimizde raporda başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını idame ettiremez maddesi yazmıyor başvurumuz kabul edilmezmi bu durumda

  5. Önce 3+1 e razı oldunuz şimdi onların eş durumunu savunuyorsunuz. 3 yılını tamamlayamayan diğer öğretmenlerin hakkını kim savunacak? Anayasa 41. maddeyi siz de mi unuttunuz

  6. Sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn tekrar il içi ve il dışı yer değiştirme hakkı verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM