Ali Yalçın; Sözleşmeli öğretmenliğe de mülakata da karşıyız

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada öğretmen atamalarında tekrar getirilen sözleşmeli öğretmenlik ataması ve öğretmen mülakatı konusuna değindi. Yalçın sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat konularına karşı olduklarını ifade etti.

Ali Yalçın; Sözleşmeli öğretmenliğe de mülakata da karşıyız

Ali Yalçın; Sözleşmeli öğretmenliğe de mülakata da karşıyız açıklamasında bulundu mu?

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı başlangıcında Eğitim Bir-Sen tarafından İzleme ve Değerlendirme Raporu açıklandı. Eğitim Bir-Sen Genel Merkezinde yapılan açıklamada Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın değerlendirmelerde bulundu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK

Memurlar.Net’in haberine göre Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kendisine sözleşmeli öğretmenlik alımı ve mülakat konusunda ne düşündüğü sorulduğunda sözleşmeli öğretmen atamasında ilk başta mülakata karşı olduklarını, sözleşmeli öğretmen alımına da sıcak bakmadıkları ifade etti. Haberde Ali Yalçın’ın sözleşmeli öğretmen alımında getirilen mülakat sistemi konusunda eleştiride bulunduğu vurgulandı. Haberde bunlar yer alırken Eğitim Bir-Sen resmi internet sitesinde yapılan açıklamalara baktığımız zaman bu konuya değinilmemiş. Açıklamalarda herhangi bir eleştiri yok. Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın2ın açıklamaları neden resmi sitelerinde yer almıyor?

AÇIKLAMALARDAN BAŞLIKLAR

Ali Yalçın açıklamalarında, Eğitim Bir-Sen’in akademik sendikacılık yaptığını vurgularken 400 bini geçen üye sayısı ile Eğitim kolunda yetkili sendika olmalarını 24 yıldır özgürlük ve özlük mücadelesi vermelerine bağladı. Üniversitede başörtü yasağının kaldırılmasında kendilerinin büyük rolü olduğuna değinen Yalçın, Milli Güvenlik Bilgisi Dersi’nin kalkması konusunda ısrarlı ve kararlı olmalarını hatırlattı. Ali Yalçın açıklamasında sayısal verilerle eğitim öğretimdeki gelişmeleri, değişimleri anlattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sayın Başkanım Sizin sendikadan 1500 öğretmen aktif sene girdi çıktı diye ihraç edildi.2014-2015 yıllarında fetö’nün okullarına eğitim destek yardımı yapan idarecilere hiç bir şey olmadı

  2. Alİ Yalçın Bey ve tüm sendikaların yöneticileri eğer bu ülkeye bir iyilik yapmak istiyorlarsa artık tüm atamaların liyakata dayalı yapılması icin mücadele etmelidirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM