Anadolu Eğitim Sendikası yeni Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici oldu

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu sendikanın yeni yönetim kurulunu belirledi. Sendika Genel Başkanı Alper Öğretici oldu.

Anadolu Eğitim Sendikası yeni Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici oldu

Anadolu Eğitim Sendikası yeni Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici oldu

Anadolu Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmetleri Sendikası kısa adıyla Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı değişti. Sendikanın kurucusu olan ve yıllardır genel başkanlık görevini yürüten Cansel Güven CHP’den Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı ve sendika genel başkanlığından istifa etti.

ANADOLU EĞİTİM-SEN

Cansel Güven’in Anadolu Eğitim-Sen Genel Başkanlığından istifa etmesinden sonra AES Merkez Yönetim Kurulu 05.05.2018 tarihinde sendika genel merkezinde toplanarak yeni yönetimini belirledi. Anadolu Eğitim-Sen Genel Başkanlığına sendikanın genç ve başarılı yöneticisi Mehmet Alper Öğretici seçilirken sendikanın Merkez Yönetim Kurulu da belirlenmiş oldu.

Anadolu Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulu;

AES Genel Başkanı: Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
AES Genel Sekreteri: Turan TEMEL
AES Genel Teşkilatlandırma Sekreteri: Mustafa YAMAN
AES Genel Hukuk ve Toplu Görüşme Sekreteri: Muhammet Ali GEZİCİ
AES Genel Mali Sekreteri: Muzaffer ÖZHAN
AES Genel Basın Yayın ve Eğitim Sosyal İşler Sekreteri: Asel KAYA

AES Merkez Yönetim Kurulu
Anadolu Eğitim-Sendikası

ÖĞRETİCİ; SİYASETTEN BAĞIMSIZ OLARAK YOLA DEVAM

Anadolu Eğitim-Sen Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici yaptığı açıklamada “Sendikaya üye olmanın siyasi partilere üye olmak gibi algılandığı dönemde, SİYASETEN BAĞIMSIZ, tüm eğitim çalışanlarının sorunlarını haykırmak için; bir ağacın kopmuş bir dalı olarak değil, toprağa düşmüş yeni bir fidan olarak kurulmuş olan sendikamız, 13 yıllık geçmişinde birçok başarıya imza atmıştır.” ifadelerine yer verirken “13 yıllık sendikal mücadele süresince siyaseten bağımsız, ideolojik sendikacılıktan uzak durduk. Eğitim çalışanlarını sendikal ahlak şemsiyesinde birleştirdik. Kurucumuz ve Onursal Başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN’ den bu onurlu görevi devralmanın hem gurur verici hem de çok büyük bir sorumluluk olduğunu biliyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı yöneticilerimiz, üyelerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte aynı ilke ve sorumlulukla daha ileriye taşıyacağız. Sendikamızı bu günlere getiren kurucularımıza ve onursal başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN’ e bugüne kadar yaptığı katkılar ve emekler için kendim ve MYK üyeleri adına teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

ANADOLU EĞİTİM-SEN ÜYE SAYISI

2017 yılı sendika üye sayıları incelendiğinde AES’in 2017 yılında 1060 üyeye sahip olduğunu 2016 yılında da 1170 üyeye sahip olduğunu görüyoruz. Sendika Genel Başkanı iken istifa ederek CHP’den Milletvekili aday adayı olan Cansel Güven eğitim camiasında adından sıkça söz ettiren birisi olarak bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim