Başbakan Binali Yıldırım; sendikacılık artık ücret sendikacılığı olmaktan çıktı

ILO 10. Avrupa Bölge Toplantısı 2 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da başladı. Toplantının açılış konuşmasını Başbakan Binali Yıldırım yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım; sendikacılık artık ücret sendikacılığı olmaktan çıktı

Başbakan Binali Yıldırım; sendikacılık artık ücret sendikacılığı olmaktan çıktı

Sendikacılık ücret sendikacılığı olmaktan çıkmıştır açıklamasını yapan Başbakan Binali Yıldırım, bu durumun çok eskilerde kaldığını 30 yıl 40 yıl öncesine ait bir düşünce olduğunu ifade etti. Alacağım ücrete bakarım gerisi beni ilgilendirme düşüncesinin eskide kaldığının altını çizen Başbakan bu şekilde sendikacılık anlayışı bitmiştir dedi.

SENDİKACILIK ANLAYIŞI HAKKINDA AÇIKLAMA

Başbakan Binali Yıldırım, “Uluslararası Çalışma Örgütü 10. Avrupa Bölge Toplantısı”na katılarak, toplantının açılışında bir konuşma yaptı. Başbakan gündemle ilgili konulara değinirken sendikacılık anlayışı ile ilgili açıklamada yaptı. İşin, iş yerinin devamı geleceği ne kadar iş verenin elinde ise artık çalışanın ve çalışanı temsil eden sendikanın da elindedir açıklamasında bulunan Başbakan Binali Yıldırım çalışanı temsil eden sendikaların sorumluluğunun önemine değindi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından sendika, çalışan ve toplumsal huzur hakkında yaptığı açıklamanın videosu;

İş yerinin işe devam edememesi durumunda toplumsal huzurun bozulacağını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım değişim kaçınılmaz ve endişe ile karşılaşılan bir durumdur dedi. Bölgenin huzuru, toplumun rahatı için tüm değişim unsurları dikkate alınarak birlikte çalışmamız gerektiğini belirten Başbakan bunların sağlanmasının tüm hükümetlerin görevi olması gerektiğini açıkladı. İstihdama katılımın dengelenmesi için istikrarın önemli olduğunu vurgulayan Başbakan güçlü ekonominin sorunları çözeceğini açıkladı.

ogretmenlericin.com olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu sendikacılık ile ilgili açıklamanın memurlar içinde geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Şaka gibi ama değil bu ülkede binlerce insan yasal bir sendika üyeliği yüzünden ihraç oldu bankada parası olduğu için işinden oldu ne var ki kanun hep garibana işliyor bankasyanin yönetimindekiler halk bankasında çalışıyormuş cuma içten söyledi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park