Çapsız yöneticiler yüzünden öğretmenler norm fazlası oldu, soruşturma açılsın

Norm fazlası öğretmen atama sonuçları sonrasında öğretmenlerin tekrar norm fazlası olma durumunda suçlu kim sorusunu soran Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yöneticilerin hatalarına dikkat çekti.

Çapsız yöneticiler yüzünden öğretmenler norm fazlası oldu, soruşturma açılsın

Çapsız yöneticiler yüzünden öğretmenler norm fazlası oldu, soruşturma açılsın

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk norm fazlası öğretmen atamaları sonucunda atamaları gerçekleşen öğretmenlerin atandıkları okulda da norm fazlası olmalarını değerlendirerek hata yapanları, öğretmenleri mağdur edenleri eleştirdi.

YÖNETİCİLER DİNLEMEDİLER

İsmail Koncuk, norm fazlası öğretmen atama sürecinde yöneticilerin MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamaları, kamudan haberleri, sendikalar tarafından yapılan açıklamaları dinlemeyerek mağduriyet oluşturduklarını vurguladı. Yöneticilerin tüm bunlara kulak asmayarak yaptıkları hataların öğretmenler için mağduriyet yarattığını belirten Koncuk, okul müdüründen ilçe milli eğitim müdürüne, il milli eğitim müdürüne kadar tüm yöneticilerin hatalı olduğunun altını çizdi.

İHTİYACI OLAN VAR; OLMAYAN YOK DESİN

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, okul müdürlerinin norm bilgilerini yanlış girmelerinden dolayı oluşan tablonun MEB personeli için mağduriyet yarattığını belirtti. Koncuk, öğretmen ihtiyacı olan okul müdürünün ihtiyaç girmemesi, öğretmen ihtiyacı olmayanın da ihtiyaç girmesi ve yöneticilerin bunlara göz yumması norm fazlası öğretmen atama sonucunda yeni mağduriyetler oluşturduğuna dikkat çekti.

ÖĞRETMENLER PERİŞAN EDİLİYOR

Koncuk, MEB’in bu yönetici seviyesi ile yoluna devam etmesi halinde daha büyük sorunlarla karşılaşılacağını, öğretmenlerin perişan edilmeye devam edileceğini belirtirken, MEB’in norm bilgilerini göz göre göre yanlış giren, onaylayan yöneticilere soruşturma açması gerektiğini ifade etti. İsmail Koncuk, MEB’in bu süreci tekrar yapması gerektiğini belirtirken bu hataların giderilmesi için sil baştan norm fazlası öğretmen atama yapılması gerektiğini belirtti.

NORM ATAMASI REZALETİ!

Koncuk, norm fazlası öğretmen atama sonuçları değerlendirildiğinde bunun bir rezalet olduğunu ifade ederken, Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz’a çağrıda bulunarak, Yılmaz’ın bu rezaleti giderme konusunda gerekli talimatı vermesini istedi. Koncuk kastettiği yöneticilerin bile bile hata yapan, hatalara göz yuman yöneticiler olduğunun vurgusunu yaparak, işini düzgün yapan öğretmeni mağdur etmeyen yöneticilere de teşekkür ettiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. VASIFSIZ BU YÖNETİCİLERE BU DAVRANIŞLARINI HER YIL TEKRAR ETTİREMEYECEKLERİ CEZALAR VERİLMELİ BU KONUNUN CİDDİYETİNİ FARKETMELERİ GEREKİYOR.MARKETE BİLE ALIŞVERİŞE LİSTEYLE ÇIKILAN BU DEVİRDE FAZLA ALMIŞIM İADE EDEYİ DEMEK BU KADAR KOLAY OLMAMALI

  2. Teşekkür ederim Sayın Başkan konu bu zaten yöneticileri n vasifsizligi yüzünden öğretmenler mağdur oluyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM