CHP Vekili Zeynep Altıok; Eğitim-Sen üyelerinin yüzde onu ihraç edildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı yaptığı açıklamada KESK ve Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere yönelik ihraçlarla açığa almaları TBMM’ye taşıdı.

CHP Vekili Zeynep Altıok; Eğitim-Sen üyelerinin yüzde onu ihraç edildi

CHP Vekili Zeynep Altıok; Eğitim-Sen üyelerinin yüzde onu ihraç edildi

Zeynep Altıok, KESK ve Eğitim-Sen üyelerine baskı yapıldığını ifade etti. Yapılan bu baskıları TBMM’ye taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili meslekten ihraç edilen KESK ve Eğitim-Sen üyeleri hakkındaki kararların, işlemlerin yeniden incelenmesi gerektiğini belirtti. Eğitim-Sen üyelerinin yüzde onunun ihraç edildiği Kahramanmaraş’taki taşra yöneticilerinin merkez tarafından bilinçli olarak yönlendirildiğini iddia etti.

2 BİN 56 KESK VE EĞİTİM-SEN ÜYESİ İHRAÇ EDİLDİ

Zeynep Altıok’un Milli Eğitim Bakanına yönelttiği sorular arasında meslekten ihraç edilen KESK ve Eğitim-Sen üyelerine meslekten ihraç edilme nedenlerinde yer alan somut bilgileri ve delilleri sunup sunmayacakları yer aldı. Altıok ayrıca meslekten ihraç edilen 2 bin 56 KESK üyesinin olduğunu belirtirken Kahramanmaraş’ta görev yapan öğretmenlerden 500 kişiden 56 öğretmenin ihraç edildiğini açıkladı. İhraç edilen öğretmenlerin Eğitim-Sen üyesi olduğunu ifade eden Altıok, Kahramanmaraş başta olmak üzere meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyesi MEB personellerinin haklarında verilen kararların tekrar incelenip incelenmeyeceği sorusunu sordu. 29 Aralık iş bırakma eylemi nedeniyle İzmir’de görev yapan birçok Eğitim-Sen üyesi öğretmenin sürgün edildiğine değinen  CHP Genel Başkan Yardımcısı, bu kişilerin yasal çerçeve içerisinde sürgün edilip edilmediğinin açıklanması gerektiğini belirtti.

İZMİR’DE SÜRGÜN CEZALARI

Kamu haber sitelerine geçtiğimiz günlerde yansıyan ve Öğretmenler İçin olarak bizimde haber yaptığımız İzmir’deki Eğitim-Sen üyelerine sürgün cezası verilmesini TBMM’ye taşıyan CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, 29 Aralık iş bırakma eylemine katılan Eğitim-Sen üyelerinden sürgün cezası alanların yanında haklarında sürgün cezası verilip ancak cezanın tebliğ edilmediği Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin olup olmadığını sordu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Ah biz neyapalım.Dört yıl önce istifa ettiğimiz sendikadan ihraç olduk ya.Ne adımızı anan var ne soran.Bak chp nasıl koruyor Egtim_sen üyelerini.Ya ben napayım 12 yıldır AKP oy veriyorum.Şimdi gidipsahip çık bana.Ben sahip çıktım sana yıllardır desem dinlemezler bile kime sesimi nasıl duyurayım ben

    • kime oy verdiğin önemli değil, ak partiye ver chp ye ver farketmez. yeter ki elini gönlünü cebini fetöye verme ya da vermeyeydin..

      • Sevgili arkadaşım benim her yorumumun altına muhakkak suçlayıcı msj atıyorsun olsun de içinde kalmasın sanma ben senin gibilerin lafına sözüne kanıpta devletime düşman olacağım sen ve senin gibiler iş tek ortalığı karıştırıyor kanmam ben devletime güveniyor eninde sonunda devletimiz bize sahip çıkar sizde boşa uğraşmayın bizi devlete düşman edemezsiniz.Allah birliğimizi dirligimizi bozmasın size bizden iş yok bölücü kardeş.Şimdi desin vatana canımı seve seve feda ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM