Diplomaya bağlı alan değişikliği konusuna İsmail Koncuk’tan sert açıklama

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmenlerin merakla beklediği diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu ve Milli Eğitim bakanlığını eleştirdi. Diplomaya bağlı alan değişikliği yapılacak mı yoksa alan değişikliği yapılmayacak mı, MEB alan değişikliği çalışmasından vaz mı geçti? Sorusunu MEB’e yönelten Koncuk, diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda MEB’in artık açıklama yapması gerektiğini belirtti.

Diplomaya bağlı alan değişikliği konusuna İsmail Koncuk’tan sert açıklama

Diplomaya bağlı alan değişikliği konusuna İsmail Koncuk’tan sert açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığının diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda resmi bir açıklama yapmaması ve alan değişikliği duyurusu yayımlamaması Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un eleştirilerine hedef oldu. Binlerce öğretmenin MEB’den duyuru beklediği alan değişikliği konusunda halen adım atılmış değil. MEB’in diplomaya bağlı alan değişikliği yapmayacak olması durumunda ise yetkililerden resmi bir açıklama yapılması gerekmektedir. Sosyal medyada ve çeşitli sendika temsilcileri ile diplomaya bağlı alan değişikliği konusunu gündeme getirten öğretmenler bu konuda MEB’den açıklama beklemektedir.

KONCUK: MEB YÜREKLİ OLSUN

Öğretmenler İçin olarak bizlerde diğer ajanslar ve kamudan MEB haber siteleri gibi alan değişikliği bekleyen öğretmenlerden her gün mesaj alıyoruz. Resmi bir ağızdan yapılan açıklamalar ile bu durumu gündemde tutmaya çalışırken bu konuda en büyük desteğin de Türk Eğitim-Sen yetkililerinden geldiğini hatırlatmakta yarar görüyoruz. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koncuk açıklamasında MEB’e seslendiğini belirterek; alan değişikliği konusunda MEB’in vaz mı geçtiğini sordu. Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda açıklama yapmasını ve açık yüreklilikle belirtmesi gerektiğini belirten Koncuk, alan değişikliği bekleyen kişilere yapılacak bu açıklamanın bir saygı göstergesi olduğunu belirtti.

TALEPLERİ YOK SAYMAK KABUL EDİLEMEZ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda öğretmenlerden gelen binlerce talebin yok sayılamayacağını vurguladı. Taleplerin duymazdan gelerek kulakların üzerine yatmanın kabul edilemeyeceğini belirtti. İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığının alan değişikliği konusunda artık gerekli adımları atmasını ve gelen talepler üzerine beklentilere cevap vermesini istedi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM