Diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda Eğitim Bir-Sen açıklama yaptı

Türk Eğitim-Sen tarafından dile getirilen diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda Eğitim Bir-Sen’de açıklama yaptı. Sendika tarafından yapılan açıklamada MEB’in alan değişikliğini görmezden gelemeyeceği vurgulanırken, diplomaya bağlı alan değişikliği duyurusunun yayımlanması ve bu talebin gerçekleşmesi istendi.

Diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda Eğitim Bir-Sen açıklama yaptı

Diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda Eğitim Bir-Sen açıklama yaptı

Eğitim Bir-Sen diplomaya bağlı alan değişikliğinin yapılması gerektiğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığından alan değişikliği konusunda gerekli adımların atılması gerektiğini belirten sendika diplomaya dayalı alan değişikliği mağduriyetinin MEB tarafından çözülmesini istedi. Eğitim Bir-Sen açıklamasında yetkili sendika olarak her platformda diplomaya bağlı alan değişikliği konusunu dile getirdikleri ifadesine yer verirken MEB’in bu konuda çalışma yapmasına rağmen alan değişikliğinin gündem dışı kaldığını belirtti.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ MAĞDURİYETİ

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada 1995 yılından itibaren 2013 yılına kadar öğretmenlerin diplomaya bağlı alan değişikliği talebini karşılayan Milli Eğitim Bakanlığının, sorunsuz uyguladığı alan değişikliğinde 2014 yılındaki uygulamadan sonra vazgeçildiği hatırlatılırken, diplomaya bağlı alan değişikliği 2017 yılından yapılmalıdır vurgusu yapıldı. Alan değişikliği bekleyen MEB personelinin bu konuda somut adım atılmadığı için motivasyonunun da düştüğü belirtilirken MEB’in alan değişikliği konusunda yaşattığı derin sessizliğin ve belirsizliğin giderilmesi istendi. Eğitim Bir-Sen’in resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada diplomaya dayalı alan değişikliği mağduriyeti vurgusu yapıldı.

VERİMLİ ÇALIŞILMASI İÇİN ŞART

Sendika yaptığı açıklamada öğretmenlerin verimli çalışmaları için beklentilerin karşılanması gerektiğini, yıllardır yapılan uygulamanın bu sene de beklenildiğini belirtirken, MEB’in kendi personeline bu hakkı vermesi gerektiği vurgulandı. Binlerce personelin MEB’den alan değişikliği konusunda resmi duyuru beklediğinin altı çizilen açıklamada alan değişikliğinin bazı konularda da MEB’e yarar sağlayacağı ifade edildi.

kamu öğretmen haberleri

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ AÇIK KAPATIR

Diplomaya dayalı alan değişikliği duyurusu MEB tarafından yayınlandıktan sonra yapılacak olan alan değişikliği ile bazı alanlarda norm açıklarının da bu sayede kapatılacağı Eğitim Bir-Sen tarafından belirtilirken, 2017 yılı şubat öğretmen ataması için halen resmi bir işlem olmamasının da alan değişikliğinin yapılması için bir fırsat olduğu vurgulandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM