EBS; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konusu ideolojik hezeyandır

Eğitim Bir-Sen resmi internet sitesinde müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavının yürütmenin durdurulması kararından dolayı açıklama yapıldı.

EBS; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konusu ideolojik hezeyandır

EBS; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konusu ideolojik hezeyandır

Eğitim Bir-Sen resmi internet sitesinde müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavının yürütmenin durdurulması kararından dolayı ortaya çıkan duruma dair açıklama yapıldı.

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada yürütmenin durdurulması kararına sebep olarak gösterilen Eğitim-İş sendikası eleştirilerek, Eğitim-İş sendikası için “sorumsuz sendika” tabiri kullanıldı.

SORUMSUZ SENDİKA

Yapılan açıklamada müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavına giren yönetici adaylarının mağduriyetine sebep olan yürütmenin durdurulması kararına yol açan sendika sorumsuz sendika olarak belirtildi. Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında Eğitim-İş ifadesi kullanılmadı ancak bu davayı açan ve müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav konularına yürütmenin durdurulması kararı verdirten sendikanın Eğitim-İş olduğu bilinmektedir.

Eğitim Bir-Sen, bu davanın kamu personeli için yarar gözetilmeden açıldığını, yarardan ziyade mağduriyete sebep verdiğini belirtirken. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konusunu ise ideolojik hezeyan olarak ifade etti.

SENDİKA DAVADAN FERAGAT ETSİN

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen), ilgili sendika olan Eğitim-İş’in davadan feragat etmesini, bu sayede de MEB personeli yönetici adaylarının mağduriyetinin kısa sürede giderileceğini belirtti.

MÜDÜR İNHASINA ELEŞTİRİ

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada müdür başyardımcılarının ve müdür yardımcılarının görev süresi dolduğunda müdür inhası ile yöneticilik görev sürelerinin uzatılma durumunun yürütmesinin durdurulması konusu da eleştirildi. Türk Eğitim-Sen tarafından açılan dava sonucunda görev süresi dolan müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süresinin müdür inhası ile uzatılmasına yürütmenin durdurulması kararı verilmişti.

MAĞDUR EDİLDİLER

Eğitim Bir-Sen açıklamasında görev süresi dolacak ancak müdür inhası ile uzatılamayacak aynı zamanda da müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavına da girememiş yöneticilerin mağdur olacağını, MEB’in bu personellerin mağduriyetini gidermesi için geçici görevlendirmeler ile bulundukları okullarda görev sürelerinin uzatılması gerektiğini belirtti.

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklama için; egitimbirsen.org.tr/ebs/manset/3747/mudur-yardimciligi-gorevlendirme-surecindeki-belirsizlik-ivedilikle-giderilmelidir

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel, Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM