EBS’den 2017 haziran mesleki çalışmalar için memlekette alınsın başvurusu

Eğitim Bir-Sen haziran semineri için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdu. Öğretmenlerin haziran mesleki çalışmalarını önceki yıllarda olduğu gibi istenilen yerde alınması için MEB’den kolaylık istendi.

EBS’den 2017 haziran mesleki çalışmalar için memlekette alınsın başvurusu

EBS’den 2017 haziran mesleki çalışmalar için memlekette alınsın başvurusu

2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 cuma günü sona erecek. Eğitim öğretim yılının sona ermesinden 1 Temmuz tarihine kadar olan süreçte tüm öğretmenler mesleki çalışma yapacaklar. MEB geçtiğimiz yıllarda Haziran mesleki çalışmaların istenilen yerde, memlekette alınması için uygulamalar yapmıştı. 2017 Haziran mesleki çalışmaların da istenilen yerde alınması için öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından bu açıklamayı bekliyorlar.

EĞİTİM BİR-SEN’DEN MEB’E BAŞVURU

Eğitim-Bir-Sen tarafından MEB’e talepte bulunulurken bu talep içerisinde sadece Haziran seminer çalışmaları yer almadı. Sendika talebinde eğitim-öğretim yılı dönem başında ve sene sonunda yapılan mesleki çalışmaların istenilen yerde alınması hususu belirtildi. MEB personeli yaz tatilini geçirdiği yerde veya istediği bir yerde bu çalışmaları yapsın talebinde bulunan Eğitim Bir-Sen, Bakanlıktan bu konuda düzenleme yapılmasını istedi.

GEÇMİŞ YILLARDA YAPILDI

ogretmenlericin.com olarak belirttiğimiz gibi geçmiş yıllarda Haziran mesleki çalışmaların memlekette alınması konusunda MEB kolaylık tanımıştı. Eğitim Bir-Sen talebinde de bu konuya yer verildi ve geçmişte yapılan bu uygulamaların öğretmenler için olumlu olduğuna değinildi.Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan talep yazısı; Sene sonu seminer çalışmaları öğretmenlerin istedikleri yerde gerçekleştirilmelidir. Yazı için TIKLAYINSosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM