Eğitim Bir-Sen 2018-2019 eğitim öğretim yılı serbest kıyafet eylem kararı

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada serbest kıyafet eylem kararının 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tekrar yenilendiği belirtildi.

Eğitim Bir-Sen 2018-2019 eğitim öğretim yılı serbest kıyafet eylem kararı

Eğitim Bir-Sen 2018-2019 eğitim öğretim yılı serbest kıyafet eylem kararı

Eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala sendikalar geçmişte aldıkları kararları yenilemeye başladı. Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada sendikanın kıyafet eylem kararının yenilendiği ifade edilirken 5 Eylül 2018 tarihinde karar güncellendi.

EĞİTİM BİR SEN KIYAFET EYLEMİ

6.09.2018 tarihinde Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan bilgilendirmede “Serbest kıyafet eylemimiz kararlılıkla devam ediyor” açıklaması yapıldı. “Eğitim-Bir-Sen olarak, her zaman özgürlüklerden yana olduk, kısıtlamalara ve dayatmalara da karşı çıktık. Haklıdan ve doğrudan yana oluşumuz, haksızlığa ve yanlışa karşı kavi duruşumuz, üye kazanarak büyümemize, ülke olarak özgürlüklerin sınırının genişlemesine vesile oldu.” ifadelerine yer verilen açıklamada “Temel bir insan hakkının ikamesi, kişisel özgürlüğün belirgin bir nişanesi olarak gördüğümüz kılık ve kıyafet özgürlüğü hakkının da alınabilmesi için bu eylemi başlatan sendika olarak, üyelerimizle birlik ve dayanışma içerisinde eylemliliğimizi sürdürerek doğru noktaya taşıyacağız.” denildi.

Eğitim Bir-Sen’in kıyafet eylem kararı;

Eğitim Bir-Sen kıyafet eylem kararı
Eğitim Bir-Sen eylem kararı

“Bütün çaba ve girişimlerimize rağmen bu konuda hâlâ bir adım atılmış değildir. Türkiye parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçti, yeni kurullar oluşturuldu, ofisler kuruldu, bakanlar değişti ancak mezkûr yönetmelik hâlâ yürürlüktedir. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan, eğitimin niteliği, öğretmenin verimliliği ile ilgilenmek varken kıyafetin tam tekmilliği ile gündem tutan yönetim anlayışına bir an önce son vermesini istiyoruz. Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, kamu görevlisine ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir.” açıklamasında bulunulurken sendika açıklamasında kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların kaldırılması amacıyla başlattıkları sivil itaatsizlik eylemine devam edildiğine yönelik karar aldıklarını bu karar doğrultusunda da kamu görevlilerinin kılık ve kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar eylemin sürdürüleceğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim