Eğitim Bir-Sen açıklamasında yeni Türkiye vurgusu yaptı ve teşekkür etti

Referandum öncesinde her ilde düzenlenen EVET çalışmaları yapan Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, 16 Nisan 2017 referandum sonuçları sonrasında yazılı bir açıklama yaptı.

Eğitim Bir-Sen açıklamasında yeni Türkiye vurgusu yaptı ve teşekkür etti

Eğitim Bir-Sen açıklamasında yeni Türkiye vurgusu yaptı ve teşekkür etti

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada yeni Türkiye vurgusu yapılırken, vesayetin imhası benzetmesi yapıldı. Referandum sonucuna göre milletin evet demesine dikkat çekilen açıklamada evet oyu kullananlara teşekkür edildi. Parlamenter Hükümet Sistemi’nin yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin geldiği belirtilirken, yeni Türkiye için yeni sistemle ilgili düzenlemelerin de yapılacağı vurgulandı.

MİLLET AKLI SELİM DAVRANDI

Referandum öncesi ve sonrasında milletin aklı selim davranıldığı belirtilirken, sandığa gitme oranına bakıldığında da demokrasiye verilen önemin görüldüğü açıklandı. Yeni Türkiye için, büyük ve güçlü bir ülke için atılan bu adımda milletin verdiği tarihi kararın önemine dikkat çekilen Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında  altmış yıllık vesayet düzeninin yıkıldığı vurgulandı. 17 Nisan sonrası alınan kararla birlikte ülkeye verilen yönün, dünyaya da yön verme çalışması olduğu ifade edilen açıklamada 3 Kasım 2019 tarihine dikkat çekildi. Yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde gerekli çalışmaların ve uygulamaların hazırlanarak 3 Kasım tarihinden itibaren yeni sisteme geçileceği açıklandı.

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet”

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından referandum öncesinde yapılan çalışmalarda  “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” sloganı ile her ilde programlar yapılmıştı. İllerde yapılan programlara Cumhurbaşkanı Erdoğan (Antalya programı), o ilin milletvekilleri, AK Parti eski milletvekilleri, bakanlar ve belediye başkanları da katılmıştı.

2017 referandum sonuçları sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım konuşmalarında yaptıkları teşekkürlerinde STK’lara da teşekkür etmişler, bu teşekkürlerde de en büyük payın Memur-Sen’e olduğu konuşulmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bana sınırsız ve denetimsiz yetki verin dedi. Şaibeli bir seçimle kıl payı “evet” çıktı. Yandaş sarı sendika da tüm milletin meclisinin yetlkilerini bir kişiye ve denetimsiz olarak verilmesini “vesayetin kalkması” olarak adlandırdı. Vay beee! Bunlar öğretmen mi şimdi??? 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM