Eğitim Bir-Sen; ‘Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz’

Eğitim Bir-Sen; ‘Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz’ Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) aday öğretmenlere baskı yapma konusunda açıklama yaptı. Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) tarafından geçtiğimiz günlerde tüm valiliklere ‘aday öğretmenlerin belirli bir sendikaya üye yapılmasına yönelik baskılar’ konusunda yazı göndermiş ve bu yazıda Eğitim Bir-Sen’in yeni göreve başlayan aday öğretmenler üzerinde baskı kurduğu […]

Eğitim Bir-Sen; ‘Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz’

Eğitim Bir-Sen; ‘Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz’

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) aday öğretmenlere baskı yapma konusunda açıklama yaptı.

Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendika (Eğitim-İş) tarafından geçtiğimiz günlerde tüm valiliklere ‘aday öğretmenlerin belirli bir sendikaya üye yapılmasına yönelik baskılar’ konusunda yazı göndermiş ve bu yazıda Eğitim Bir-Sen’in yeni göreve başlayan aday öğretmenler üzerinde baskı kurduğu belirtilmişti.

Eğitim-İş sendikası tarafından tüm valiliklere gönderilen yazıda ‘aday öğretmenliğininiz kaldırılmasını istiyorsanız Eğitim Bir-Sen’e üye olun, farklı sendikaya üye olursanız adaylığınız kalkmaz’ ifadelerinin  baskı, korku yaratarak MOBBİNG suçu işleyerek Eğitim Bir-Sen tarafından yapıldığı belirtilmişti.

Eğitim-İş tarafından gönderilen bu yazıya Eğitim Bir-Sen cevap verdi.

Eğitim Bir-Sen verdiği cevapta kendilerine yöneltilen bu iddiaları reddetti. Eğitim-İş tarafından belirtilen unsurların suç olduğunu, bu suçu kim işlerse cezasının verilmesi gerektiğini belirten Eğitim Bir-Sen iddiları kabul etmedi.

ADAY ÖĞRETMENE SENDİKA BASKISI SUÇTUR

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamadan öne çıkanlar;

“İleri sürülen fiillerin suç teşkil ettiğine şüphe yoktur. Nitekim bahse konu olan fiilerin vukuu halinde fiile maruz kalanlar başta olmak üzere bilgi sahibi herkesin söz konusu fiilleri hem ceza soruşturma için şikayet konusu edeceği hem de idari soruşturma konusu edilmesinin sağlayacağı izahtan varestedir”

“Bu suretle sendika yönetici ve üyelerinin aday öğretmenler arasında yürütecekleri üye kaydetme faaliyetleri üzerinde baskı şüphesi düşürülecek sendikal faaliyetler engellenmeye çalışılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarının sendikal rekabete alet edilmeye çalışılması niteliğindeki bu türden taleplerin dikkate alınmaması gerekmektedir.”

Eğitim Bir-Sen’in aday öğretmenlere baskı yapma konusunda yaptığı yazılı açıklama;

Eğitim Bir-Sen; 'Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz'
Eğitim Bir-Sen; ‘Aday Öğretmenlere Baskı Yapmıyoruz’

 

 

Sendikalardan Son Haberler
Sendikalardan Son Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM