Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlerin aile bütünlüğü sağlanmalı

Öğretmenlerin 2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonuçları bugün açıklandı. Eş özrü, sağlık özrü gibi nedenlerden dolayı tayin isteyen öğretmenlerden atanamayanlar için Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından MEB’e çağrıda bulundu ancak Yalçın il emri ve ilçe emri talebi demedi.

Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlerin aile bütünlüğü sağlanmalı

Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlerin aile bütünlüğü sağlanmalı

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Milli Eğitim Bakanlığından özür grubunda yer değiştiremeyen öğretmenler için şartların zorlanması gerektiğini belirtti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı il emri ve ilçe emri açıklaması yapmadı.

ŞARTLAR ZORLANMALIDIR

Twitter hesabından özür grubu atama sonuçları hakkında açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlerin 2017 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama sonuçları sonrasında sevinenlerin olduğu gibi ataması çıkmadığı için sevinemeyenlerin de olduğunu belirtti. Öğretmenlerin aile bütünlüğünün sağlanması için şartların zorlanması gerektiğini ifade eden Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlerin arzusunun atamalarının çıkması olduğunu açıkladı.

MEB İÇ HUZURU SAĞLAMALIDIR

MEB personeli öğretmenler için en önemli noktanın aile içi huzur olduğunu ifade eden Ali Yalçın, Bir insanın mesleğinde verimi ve iş huzuru için öncelikle iç huzurunun sağlanması lazım.Aile bütünlüğü iç huzurun olmazsa olmazıdır açıklamasını yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının tüm şartları zorlayacağına inandığının altını çizen Ali Yalçın özür grubu atamalarında yer değiştiremeyen bir tek öğretmenin de kalmaması arzusunda olduklarını belirtti.

İL EMRİ VE İLÇE EMRİ DEMEDİ

ogretmenlericin.com olarak Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlere il emri uygulaması ve ilçe emri uygulaması talep etmediği dikkatimizi çekti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanının açıklaması içerisinde il emri talebi olmuş olsa daha iyi olurdu kanaatindeyiz.Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 7 yıldır hakkım yeniyor. İl içi eş durumu yapılmalı. 1-2 yıllık öğrt merkeze gelecek il dışından 15 yıllık öğrt ilçede 7 yılda 168bin km yol yapacak Allah’a havale ediyoruz.

  2. Kim önüme torpille gectiyse,kim hakkimi yediyse,kim okul müdürlüğü icin sendika kuyrugunda torpil kovalayip önüme gectiyse,kim merkeze gelmek icin torpille idareci olduysa,kim de bunlara sessiz kalıyorsa hakkim sonuna kadar haram olsun,gule gule yemesin.Serefimle sinav puanimla idarecilik atamam olmadı,dert degil,ancak utanmadan sikilmadan dolasip birde hak,hukuk,din,iman,edebiyati kim yapiyoesa Ya Rabbi sana havale ediyorum,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM