Eğitim Bir-Sen Başkanı Yalçın; sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmeli

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi için talepleri olduğunu ve bu taleplerinin yerine getirilmesi için MEB ile görüşmelerinin süreceğini açıkladı.

Eğitim Bir-Sen Başkanı Yalçın; sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmeli

Eğitim Bir-Sen Başkanı Yalçın; sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilmeli

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Genç Memur-Sen’in Erzurum’da düzenlediği organizasyonuna katıldı ve açıklamalarda bulundu. Organizasyona Erzurum Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanları da katıldı. Konuşmasında eğitimciye gereken değerin verilmediğini vurgulayan Ali Yalçın sözleşmeli öğretmen istihdam modeline en baştan itibaren karşı olduklarını ve halen bu mağduriyetin giderilmediğini belirtti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasını istedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE KADRO

MEB personelleri arasında farklı istihdam modellerinden vazgeçilmesinin önemli olduğunu açıklayan Ali Yalçın mevcut görev yapan tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını istedi. Bundan sonra öğretmen ataması ile de tamamen kadrolu alımın yapılmasını talep ettiklerini belirten Yalçın açıklamasında  “Öğretmen sirkülasyonunun yoğun olduğu illerde teşvik edici çalışmalar yapılarak sirkülasyonun önüne geçilmelidir. Öğretmenleri söz konusu yerlerde tutmanın yolu, cebri değil, cezbedici yöntemlerden; öğretmenlerimizin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesinden geçmektedir. İş barışını bozan sözleşmeli istihdamdan vazgeçilmeli, sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilinceye kadar da eş ve sağlık mazereti giderilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİMCİYE DEĞER VERİLMİYOR

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın eğitimde en önemli etkenin öğretmen olduğunu belirtirken “İyi ve başarılı gençler yetiştirmek istiyorsak, öğretmene hak ettiği değeri vermeliyiz” dedi. Öğretmen performans değerlendirme sistemine ilişkin yayınlanan taslağın hata olduğuna işaret eden Ali Yalçın “Performans değerlendirme gibi moral ve motivasyon bozan uygulamalar yerine, eğitimcilerin önünü açmalı, sorunlarını çözmeli, hayat standartlarını yükseltmeli, mali, özlük ve sosyal haklarını iyileştirmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Daha çok ses çıkarılmalı ve sendikalarda gerçekten öğretmenin yanında olmalı. Özür grubu atamasi ve diğer özlük hakları verilmeli .

 2. Daha çok ses çıkararak hakkımızı savunmamız lazım. Bu esnada da sendikalar bize gerekli desteği verip bizleri savunmali. Özür grubu atamaları ve diğer haklar geri verilmeli. Verilmedigin de birçok ailenin parçalanmasına sebep olacaklar, vebali kimin?!!

 3. Sozlesmeli ogretmenlerin kadroya alınması ile ilgili bir habere yuzlerce binlerce yorum yazabilirdi öğretmenler. Eğer bu yorumlar yapılmiyorsa sessiz kaliniyorsa bireylerden ümitlerini kestiklerinin işaretidir. Bu sessizlik nedendir.

  • Hocam o kadar güzel bir noktaya değindiniz ki. Bizlerde anlayamıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler hallerinden memnun gibi davranıyor. Ses yok.

   • seçim atmosferinde kadro ve diger hakları dile getirme zamanı şimdi sessiz kalınırsa bir daha 6 yılı sayariz.

  • Ümitlerini kesmekten ziyade , şunu yaparsanız sozlesmeniz iptal edilir, bunu yaparsanız sozlesmeniz iptal edilir diye , açıklama ve baskıdan dolayı sessiz kalıyorlar.

 4. Allah aşkına hakkimiz olani lütufta bulunur gibi vermekten vazgecin artik..
  Kadroya alinan bunca insanin yaninda öğretmen ne ifade ediyor ki artik..
  İşçiden bile daha az haklara sahip bir grup koyun…

 5. Sozlesmelilerin aile birliğinin sağlanması, kadoya alınmaları konusunda verdiğiniz mücadele için sizlere sahsiniza eğitim birsene Teşekkürler sayın baskan

 6. Sayın başkan artık bize yardımcı olun biz kadrodan daha önemli olan aile birliğinin sağlanmasını istiyoruz mecburi sürede indirime gidilsin 3 yıl kime yetmiyor duyun sesimizi artık 6 yıl bir aile ayrı kalamaz yazık insanlara

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM