Eğitim Bir-Sen; bayram ikramiyesi tüm öğretmenlere ve memurlara verilsin

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada Bayram ikramiyesi talep edildi. Yetkili sendika taleplerinin Bayram ikramiyesinin sadece emeklilere değil, bütün emekçilere ödenmesi olduğunu açıkladı.

Eğitim Bir-Sen; bayram ikramiyesi tüm öğretmenlere ve memurlara verilsin

Eğitim Bir-Sen; bayram ikramiyesi tüm öğretmenlere ve memurlara verilsin

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen tarafından yapılan açıklamada “dini bayramlarda emeklilere ikramiye verilmesi” uygulamasının olumlu olduğu belirtilirken bu ikramiye düzenlemesinin tüm kamu personellerine ödenmesi gerektiği açıklandı.

TÜM MEMURLARA BAYRAM İKRAMİYESİ

Kamu çalışanlarına Bayram ikramiyesi ödenmesinin Memur-Sen talepleri arasında olduğu açıklanırken sendikanın yazılı açıklamasında “Memur-Sen’in, toplu görüşme dönemlerinde talepleri, toplu sözleşmelerde teklifleri içerisinde yer verdiği ve masaya taşıdığı bir konunun hayata geçirilecek olması yönüyle mutlu olmakla birlikte bayram ikramiyesi ödenecekler arasında kamu görevlilerinin bulunmaması hem hayrete düşürmüş hem de üzmüştür.” ifadelerine yer verildi.

DOĞRU KARAR EKSİK KAPSAM

Memur-Sen hükümetin ekonomi paketi içerisinde yer alan dini bayramlarda emeklilere 1000 TL ödenmesinin doğru bir karar olduğunu ancak kapsamının da eksik kaldığını vurguladı. Yapılan açıklamada;

Aralarında emekli kamu görevlilerinin de yer aldığı emekli vatandaşlarımıza Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 1000 TL bayram ikramiyesi verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Fakat bizim mutluluğumuzu hem de bayram ikramiyesinden yararlanacakların sayısını artırmak için, doğru karar-eksik kapsam yanlışlığının giderilmesi gerekiyor. Yapılması gereken ise çok net; dinî bayramlarda ödenecek 1000 TL’lik ikramiyeden kamu görevlilerinin de faydalandırılması.

ifadelerine yer verilirken bayram ikramiyesi alacak kişilerin içerisine kamu çalışanlarının da eklenmesi talep edildi. “Bayram ikramiyesinden faydalanacak kesimlerin içine kamu görevlilerinin alınması paketin maliyetini değil, aksine paketin içeriğinden memnuniyeti; toplumda huzuru, bayramlarda ihtiyaçlarını karşılayacak insanların mutluluğunu ve devletin adil paylaşım noktasındaki başarısını artıracaktır.” açıklamasında bulunulurken Bayramların birleştirici ve bütünleştirici vasfıyla örtüşmeyecek bir yaklaşımla bayram ikramiyesinden yararlanabilen ve yararlanamayan şeklinde bir ayırım oluşturulması yanlışından dönülmesi gerektiği vurgulandı.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından Bayram ikramiyesi ile ilgili yapılan yazılı açıklamadan bir bölüm;

“Bu itibarla 4. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin içerisinde yer alan, kamu hizmetlerinin sunulmasında fedakârca çalışan kamu görevlilerine, Ramazan ve Kurban bayramlarında, bayram öncesi ödenen son aylıklarıyla birlikte en yüksek devlet memuru aylığının iki katı tutarında dinî bayram ikramiyesi ödenmesine yönelik bir düzenlemenin hayata geçirilmesini, kamu görevlilerinin de Ramazan ve Kurban bayramlarında çifte bayram yapmasını istiyoruz. Bu şekilde yeni paketler açıklanmalı, 80 milyonu mutlu edecek içerikler üretilmelidir. Kamu görevlilerinin dinî bayram ikramiyesinden yararlanmasının sağlanması; büyük, güçlü ve yeni Türkiye’ye olan inancı, güveni artıracak, ikramiyenin sadece emeklilere değil, bütün emekçilere ödenmesi noktasında kamunun öncülük yapmasını da sağlayacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. ÖĞRETMENLERİN MAAŞI KADROLU DESTEK PERSONELİLİN (TEMİZLİK ELEMANI) MAAŞIYLA AYNIDIR. TOPLUMUN ÖĞRETMENE VERDİĞİ DEĞER BU KADARDIR. ÖĞRETMENLERE SADECE BAYRAMLARDA DEĞİL MAAŞLARI EN AZ 10 TL OLMALIDIR. SOSYAL AKTİVİTESİNİ YAPMAYAN ÖĞRETMEN NASIL BİLGİ AKTARACAK YENİ NESİLLERE O DA İKİ ÇOCUK DOĞURUYOR O DA VELİ GİBİ DAVRANIYOR GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ ÖĞRETMEN, ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 85İ BANKAYA BORÇLUDUR, YAZIK O BEYİNLE DERSE GİRİP DERS ANLATMAYA ÇALIŞIYORLAR. 52 MİLYAR MAAŞ VERİLEN KİŞİDEN O MAAŞ ALINIP 5 ÖĞRETMENE DAĞITILMALI, MECLİS MİLLETVEKİLİNİN MAAŞLARI ÖĞRETMENLERE VERİLMELİDİR. EĞİTİMİN YÜKÜNÜ ÇEKEN ÖĞRETMENLER EZİLMİŞTİR. M.KEMAL ATATÜRK’E “PAŞAM MECLİSTE Kİ MİLLETVEKİLİNİN MAAŞI, NEKADAR OLSUN ” DENİLDİĞİNDE,ÖĞRETMNEN MAAŞINI GEÇMESİN” DEMİŞTİR. BUGÜN ÖĞRETMENLER MİLLETVEKİLİNDEN FAZLA ALMALILAR Kİ TOPLUM KALKINSIN, MİLLETVEKİLİNE YAĞDIRIYOR, ÖĞRETMENE BİR ARPA BOYU SONRA KALİTELİ EĞİTİM, ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİM DİYE AĞLIYAN BİR TOPLUM, ÇÖZÜM ÇOK BASİT ÖNCE ÖĞRETMENİ İHYA EDİN, GERİSİ ZATEN KENDİLİĞİNDEN GELİR….

  2. Versin vernesin ak partiye bundan sonra hic bir sekilde oy vermem sendikadan sabah ALLAH nasip ederse istifa ediyorum

  3. hükümet kaş yapayım derken göz çıkardı. memursen de her zamanki gibi göstermelik efelik peşinde.

  4. Arkadaşlar fazla sevinmeyin buda dolma kalemin mürekkebi gibi olur. 0.5 ile dolma kalemin mürekkebi nasıl dolduysa; bu sadece sendikanın bir kaç gün içinde aldığı tepki ve sendikadan istifaları önlemek için. ben bu sendikaya tam 12 yılımı verdim ama maalesef yanılmışız.

  5. Keşke bir de özel okullarda çalışan öğretmenleri düşünen olsa. Maaşlar bile asgari ücret üzerinden yatırılıyor, diğer eksiklerden bahsetmeye gerek bile yok.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM