Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ikinci il dışı atama sözünü hatırlattı

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in verdiği ikinci iller arası yer değiştirme sözünü MEB’e hatırlattı.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ikinci il dışı atama sözünü hatırlattı

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ikinci il dışı atama sözünü hatırlattı

Ali Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada öğretmenlere ikinci il dışı atama sözünün yerine getirilmesini istedi. Müsteşar Yusuf Tekin’in görevdeyken yaptığı açıklamayı hatırlatan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Ya söz verilmemeli ya da verilen söz mutlaka yerine getirilmelidir.” dedi.

ÖĞRETMENLERE SÖZ VERİLDİ

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun twitter hesabı kullanıcı adı ile Milli Eğitim Bakanlığının twitter kullanıcı adını paylaşımında etiketleyerek bir mesaj yayınladı. Ali Yalçın öğretmenlerin ikinci il dışı atama konusunda beklenti içerisinde bırakıldığına işaret ederek Bakanlığın 2018 yılı ikinci il dışı atama yer değiştirme işlemlerini gerçekleştirmesinin gerekliliğine değindi.

Ali Yalçın tarafından yapılan açıklama;

Müsteşar Sn.Yusuf Tekin tarafından öğretmenlere 2.İl dışı konusunda verilen taahhüt yerine getirilmediği için haklı olarak beklentilerinin karşılanmasını isteyen eğitimci arkadaşlarımız var.Ya söz verilmemeli ya da verilen söz mutlaka yerine getirilmelidir. @tcmeb @hmzaydg

İKİNCİ İL DIŞI ATAMA ZOR GÖZÜKÜYOR

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ikinci il dışı atama ile ilgili MEB yetkilileri ile yaptığı görüşme sonrasında tekrar bir açıklamada bulundu. Ali Yalçın’ın açıklaması;

2.İl dışı konusunu bugün sempozyumumuz dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile tekrar paylaşıp, ısrarımızı yineledim. Üzülerek ifade etmeliyim ki olumlu bir sonuç üretilemedi. Bu beklentiyi sendika olarak dile getirmemizde,ısrarımızda haklıyız. Vaad yerine getirilmelidir.

MÜSTEŞAR YUSUF TEKİN NE DEMİŞTİ?

2018 yılı iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandıktan sonra yer değiştiremeyen öğretmenler ile başvuruda bulunmayan öğretmenler MEB’den ikinci il dışı atama talebinde bulunmuş ve sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalarda Müsteşar Yusuf Tekin’e mesajlar gönderilmişti. MEB Müsteşarı Tekin ise yaptığı açıklamada ikinci il dışı atamanın takvim kapsamında değerlendirilmesi için çalışma yapılacağını ifade ederek öğretmenlere müjde vermişti.

Yusuf Tekin’in o dönemde yaptığı açıklama;

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin açıklama
2. il dışı atama açıklaması

Öğretmenler eğitim öğretim yılı başlamadan önce geçmiş yıllarda da yapılan ikinci il dışı atama için MEB’den müjdeli haber beklemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Lütfen ikinci il dışı tayin açılsın. Çocuklarımızın tercihlerini ona göre yaptık. Ne olacak şimdi. Ne olur sanki il dışı tayin açılsa. Mağduruz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM