Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlik itibarsızlaştırılmamalı

Öğretmen performans değerlendirme sistemi ile ilgili eleştiriler gelmeye devam ediyor. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuyla ilgili eleştirel açıklamalarını sürdürdü.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlik itibarsızlaştırılmamalı

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; öğretmenlik itibarsızlaştırılmamalı

Memur-Sen Hakkâri İl Temsilciliği tarafından düzenlenen programa katılan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sendika olarak öğretmen performans değerlendirme sistemine karşı olduklarını vurguladı. Performans değerlendirme sistemi ile birlikte yaşanacak olumsuzluklara işaret eden Ali Yalçın “Öğretmenlik mesleğinin ayaklar altına alınacağı, örseleneceği, itibarsızlaştırılacağı bir düzenlemeye kesinlikle müsaade etmeyiz, şiddetle karşıyız. Çünkü öğretmenlik mesleği farklı bir meslektir. Öğretmen örselenirse, meslek itibarsızlaştırılırsa geleceğe güvenle bakamayız. Biz öğretmenlik mesleğinin teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

ÖĞRETMEN PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİNE KARŞIYIZ

Sendika üyelerine yaptığı konuşmada gündemdeki konulara da değinen Ali Yalçın, MEB personel camiasında huzursuzluk yaratan öğretmen performans değerlendirme sistemine direkt olarak karşı olduklarının altını çizdi. Açıklamalarında “Öğrencilerin bize parmak sallayacağı, velinin yakamıza yapışacağı, öğretmenlik mesleğinin ayaklar altına alınacağı, örseleneceği, itibarsızlaştırılacağı bir düzenlemeye kesinlikle müsaade etmeyiz, şiddetle karşıyız. Çünkü öğretmenlik mesleği farklı bir meslektir. Öğretmenlik mesleği örselenirse, yarınlarımızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırız. Biz öğretmenlik mesleğinin teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer veren Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Öğretmen performans değerlendirmesine şiddetle karşıyız” dedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DURUMU

Sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetlere de değinen Ali Yalçın “Bölgede sözleşmeli öğretmenlerin askerlik sebebiyle sözleşmelerinin feshedilmeyerek atandıkları okulda asker öğretmen olarak görev yapabilmelerini sağlayacak bir düzenlemeye de ihtiyaç var” açıklamasında bulundu. “Aile bütünlüğü sağlanamıyor. İş ve eş arası tercihte bulunma mecburiyeti dramlara yol açıyor.” ifadesi ile sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü mağduriyeti konusuna da dikkat çeken Ali Yalçın MEB tarafından öğretmenlerin haklı sitem ve şikâyetleri dikkate alınmalıdır dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. tamamen katılıyorum.maalesef öğretmenler öğrenci ve veliler karşısında küçük düşürülüyor,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM