Eğitim Bir-Sen Hakkari İl Başkanı ihraç edildi, Ali Yalçın ona sahip çıktı

Eğitim Bir-Sen Hakkari Şube Başkanı Nihat Gür son yayımlanan KHK ile meslekten ihraç edildi. Nihat Gür sosyal medya paylaşımlarında terör örgütü PKK propagandası yapıyor diye eleştirilmişti. O şube başkanı ihraç edildi, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise yaptığı açıklamalarda Nihat Gür’e sahip çıktı.

Eğitim Bir-Sen Hakkari İl Başkanı ihraç edildi, Ali Yalçın ona sahip çıktı

Eğitim Bir-Sen Hakkari İl Başkanı ihraç edildi, Ali Yalçın ona sahip çıktı

7 Şubat tarihli 686 sayılı KHK ile MEB’de 2585, kamuda ise 4464 personel meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen akademisyenler, öğretmenler ve kamu personelleri içerisinde daha önceden gündeme gelmiş, yaptıkları ile tartışılmış kişiler de bulunmaktadır. Meslekten ihraç edilen öğretmenler arasında en dikkat çekici isimlerden birisi de Eğitim Bir-Sen Hakkari Şube Başkanı Nihat Gür oldu.

ŞUBE BAŞKANINDAN BAŞBAKANA TERÖR GÖNDERMESİ

ogretmenlericin.com olarak da yaklaşık bir yıl önce Hakkari Şube Başkanı tarafından yapılan paylaşımları gündeme getirmiş, Şube Başkanı Nihat Gür’ün twitter paylaşımlarını takipçilerimizle paylaşmıştık. 2012-2013-2014 yıllarına ait çeşitli dönemlerde yaptığı paylaşımlarda güvenlik birimlerince yapılan operasyonları eleştiren EBS Şube Başkanı, hükümeti ve Başbakanı eleştirmişti. Kürdistan halkı ibaresi de kullanan EBS başkanı, Kobani için mazlum tasviri yaparak eleştirilerde bulunan Nihat Gür 9 Şubatta meslekten ihraç edildi.

ALİ YALÇIN: NİHAT GÜR İHRAÇ EDİLDİ

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın twitter hesabından yaptığı açıklamada 686 Sayılı KHK ile ihraç edilenler arasında Hakkari Şube Başkanımız Nihat Gür de bulunmaktadır ifadesini kullandı. Ali Yalçın açıklamasında kamu haber sitelerinde yer alan haberleri kastederek Nihat Gür’ün twitter mesajlarının paylaşıldığını açıkladı. Kişinin kişisel paylaşımlarının sendikalarını bağlamadığını belirten Ali Yalçın Nihat Gür’ün PKKlı olarak aktarılmasına değindi.

NİHAT GÜR PKKLI DEĞİL

Ali Yalçın Nihat Gür’ün PKK lı olmadığını belirtti. Nihat Gür’ün PKK tarafından da tehdit edildiğini vurgulayan Yalçın, Nihat Gür’ün nasıl biri olduğunu öğrenmek için bölgeyi iyi bilenlere sorulması gerektiğine işaret etti. Kürt hassasiyeti ağır basan birisi olan Nihat Gür’ün İslamcı bir kişilik de olduğunu vurgulayan Ali Yalçın, devlete çağrı yaptı.

Sendika Şube Başkanı Başbakan Katil Dedi Nihat Gür EBS Hakkari
Nihat Gür EBS
EBS Hakkari Başkanı

BUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Nihat Gür’ün meslekten ihraç edilmesini eleştirdi ve bu yapılana anlam veremediklerini açıkladı. Nihat Gür’ün atılma gerekçesinin PKK olamayacağını belirten Yalçın Gür’ü PKK lı diye attırranların araştırılması gerektiğini ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

15 yorum

 1. sendikanın Gaziantep teşkilatınada bakılmalı fetöcüler, çıkarcılar ve zenciler… çıkarcı ve yalakaysan iki günde engüzel yere gidersin. eğer doğruları söylersen vay haline …

 2. Hem hala bu sendikaya üye oluyorsunuz sonra da kalkıp burada haktan, hukuktan, adaletten bahsediyorsunuz. Kardeşim bu sendika sizin üyelik sayılarınızla yetkili sendika oldu. Diğer sendikaların önüne geçti. Toplu görüşmelerde imza yetkisine sahip oldu. Enflasyon farı olmadan imza attıkları %3+3’ü hatırlayın. Bu sendika tüm disiplin kurullarına temsilci yolluyor. Verilecek cezalarda bu sendikayı söz hakkı yapan sizsiniz. Hiç kusura bakmayın. Kasabın eline bıçağı veren sizsiniz. Şimdi kalkıp neyden şikayet ediyorsunuz! GİDİP İSTİFA ETSENİZE! NİYE ETMİYORSUNUZ! Hadi ihrac edilenler zaten memurluktan çıkarıldı, isteseler de istifa edemezler. Pek görevde olanlar niye istifa etmiyor? Altta kalanın canı çıksın, bana bir şey olmadı ya diğerlerine “oh olsun”. Bana bu sendika torpil yapcek, işimi halletcek diye mi! Sonra da kalkıp burada yok “kul hakkı” yok müslüman ahlakı, yok bilmem ne!!! Kusura bakmayın ama durum bu…

 3. 686 nolu khk ile hak etmediğim şekilde gerekçesiz ihraç edildim.Allah cc darbe yanlısı olmayan tüm masumları bu kuyudan çıkarsın inşaallah. Yanlışlıkla alındım diye İade beklerken ihraç oldum,hiç bir anlam veremedim.Kimsenin umrunda değilim ne yazık ki !

 4. bu sendika 1709 şube müdürü atamasında da üyelerini bir birine düşürdü sendikaya giriş sırasına göre puan verdirmiş liyakatı yok saymış kısacası onlar için fetöcü veya pkk lı fark etmez yeterki onlara üyelerden para gelsın benden giden haram olsun

 5. Mazlumun yanında Zalimin karşısında arkadaki afiste öyle yazıyor sanırım.yandaş siniz çikarcisiniz işin kötü yanı dini kullanarak bu kötü şeyleri yapıyor olmanız.binlerce on binlerce insan atıldı sesiniz çıkmadı ucu size dokunun ca konusuyorsunuz adalet herkese lazım herkese .

  • Bu malum sendikanin üyesiyim maalesef…bize sahip çıkmadı genel başkan niye biz gariban marabayız..
   başkanına sahip çıkmış neden aynı yolun yolcuları hem kodaman Güruh hem de belki ucu kendine dokunur…tanıya bize değil de tabii ki ona destek cikacak…bunu da not ettim bir yere…

 6. sayın ali yalçın;2014 martta girip istifa ettiğim 5 ay sendika üyeliği ve sonra tekrar eğitim bir sene üyeliğim. devletime milletime karşı en küçük bir söylemim eylemim yok devletin izin verdiği denetlediği okula çocuk göndermek diğer suçum ve okulun parasını ödemek bankadan …şimdi ağaç kökü!! yiyoruz evraklarımı size gönderdim ,il başkanına verdim ama bana dönüş bile yapmadınız oysa ben sizin üyenizdim.
  şimdi çıkıp pkk lı değil diye il başkanını savunuyorsun suçlu mu bilemem ama tüm üyeleriniz için aynı hassasiyeti gösterin iki yardımcınız bulunduğum ile gelip bir ilçenin tutuklanan sendika başkanını dışarı çıkardılar ben bu şahsın suçlu olduğunu bilmiyorum ama lütfen tüm üyeleriniz için suçu sabit olmadığı sürece aynı hassasiyeti gösterin sizde birazcık vicdan varsa,içinizde allah korkusu varsa ben adam gibi adamım diyebiliyorsan çık deki;sendika yasal,banka yasal okul yasal bunlar kriter olamaz bunlardan dolayı insanlar suçlanamaz de ve binlerce garibanın duasını al hem dünyada hem ahirette kazan eminim o zaman türkiyede istediğin ilden bağımsız vekil seçilebilirsin hatta ilerde cumhurbaşkanı dahi seçilebilirsiniz sayın genel başkanım saygılarımla

 7. Biz o çocuğu muyuz herkes kendi adamına dokununca ciyakliyor dün de akedemisyen nasıl atılır diye tartışıyorlar geri kalanın canı çıksın ağaç kökü yesin yazıklar olsun iki yüzlülügünüze bunu soldakilere de diyorum

  • Sayın Öğretmen. Soldakiler en başından beri her kes için hukuk ve adalet istiyor. Bu yüzden bunca yıllık CHP bile iktidar yandaşlarınca Fetöcülere kucak açmakla suçlanmadı mı? Eğitim_sen en başından beri sadece kendi üyeleri değil, Fetö suçlamasıyla cezalandırılan öğretmenlere de kapılarını açmadı mı, hukuk desteği sağlayacağını ilan etmedi mi? Kusura bakmayın ama soldakiler aylardır mücadele ediyor. Siz klavye başında göklerden yardım dileyip, oraya buraya beddua ederken adamlar iktidardan merhamet dilenmek yerine itiraz ediyor. Bu sayede üyelerini tekrar göreve döndürdüler. En son KHK de bir kaç yüz üyeleri ihraç edildi. Ülkenin gündemini değiştirdiler. Kardeşim yüz bin muhafazakar memur ihrac edildi. Bunlar aileleri ve çevresiyle milyonu geçen bir sayı. BİR SES ÇIKARIN YAHU! GİDİP O SOLCULARIN YANINDA SESSİZCE OTURUN. HİÇ BİR ŞEY YAPMAYIN, SADECE ORADA DURUN. BARİ ONU YAPIN. Ne istiyorsunuz solculardan! Siz evinizde oturup dualar ederken, sizin yerinizi sizi kurtarmalarını mı??? Kardeşim. Solcular süpermen değil ki…! Destek ver, kardeş kardeş, omuz oöuza adalet için mücadele ver. Ver ki herkese adalet gelebilsin. Yoksa böyle giderse solcuların gücü sadece solculara adalet sağlamaya, hükümetin sadece solcular için geri atım atmasına yetecek. Sen gene aynı durumda kalakalacaksın. Mağdur memurun istikbalini gene mağdur memurların birlik içinde mücadele azmi ve kararlılığı kurtaracaktır… Yoksa bak üç yüz-dörtyüz bin ihraçtan sözediyorlar… Dost acı söyler… Durum bu kardeşim.

 8. Madem terörle mucadele ediliyor, peki bolucu basi ,bebek katilinin fotograflarini paylasan,terorst cenazelerini sosyal medya hesaplarindan paylasip ovunen memuru,öğretmeni neden iade ettiler?40 yıldır ulkemize,milletimize kast edenlerin mensubiyeti,iltisaki yok mu?Birazcik vicdan diyorum.Kim hainse,kim millete,vatana kursun sikmissa cazasini ceker.Ama hicbirseyden habersiz garibanlara ne olacak?Yazik gunah degil mi bizlere?Asla hain degilim,asla aziz milletimize,devletimize,bayragimiza hainlik etmedem,ettiremezlerde zaten.ISTIFA etmis oldugum sendikadan 6 aydır neler yaşadık?Birazcik vicdani olan masumlarn sesini duyar.İNŞALLAH devletimiz dimdik ayakta durur,masumlara tekrar sahip cikar.ALLAH DEVLETIMIZI,MILLETIMIZI KORUSUN.

 9. Evet bizde egitim birsenliydik lakin sendika bize sahip cikmadi ve ilgilenmedi…iyi gun sendikasiymis kendini gosterdi

 10. egitim bir senmi?? oyle bi sendika varmiydi ya 🙂 kendi uyelerine kapiyi carpan bi yer vardi orasi galiba.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM