Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha

Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha Yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM Burdur’da toplantıya katılmış, Olçum katıldığı toplantıda Atatürk için hakaret sözcükleri içeren cümleler sarf etmişti. Olçum için tepkiler giderek artarken Eğitim-İş Sendikası olayı ve Olçum’u protesto ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bir suç duyurusu […]

Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha

Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha

Eğitim Bir-Sen İçin Bir Suç Duyurusu Daha Yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM Burdur’da toplantıya katılmış, Olçum katıldığı toplantıda Atatürk için hakaret sözcükleri içeren cümleler sarf etmişti. Olçum için tepkiler giderek artarken Eğitim-İş Sendikası olayı ve Olçum’u protesto ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bir suç duyurusu haberi de Türk Eğitim-Sen‘den geldi. Türk Eğitim-Sen genel merkezinin resmi internet sitesindeki açıklamaya göre Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu, Olçum’un suç teşkil eden eyleminden dolayı soruşturma açılarak cezalandırılmasını talep etti.

Öğretmenler İçin

Türk Eğitim-Sen açıklaması;

ATATÜRK’E HAKARET EDEN SENDİKACIYA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM adlı şahıs, Burdur ilinde katıldığı bir toplantıda, “Yaklaşık 100 yıl boyunca bu ülkenin özellikle de eğitim alanında sirayet etmiş Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bakanlık ve siyaset üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak da bunu takip edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ve inşallah içimize yolculuk konusunda da ulaşabileceğimiz bütün alanlara ulaşıp bu mücadeleyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullanarak alenen suç işlemiştir. Bu ülkede hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi şahsını, Türk Milletinin milli ve manevi değerlerini karşısına alarak hakaret etmeye ya da küçük düşürmeyi amaçlayan beyanatlarda bulunmaya hakkı yoktur. Türk Eğitim Sen olarak, bu şahıs hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak suç teşkil eden eyleminden dolayı cezalandırılmasını talep ettik.

Sendika Haberleri
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM