Eğitim Bir-Sen ile İHH arasındaki protokol yenilendi

Eğitim Bir-Sen ile İHH arasında imzalanan protokolle ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına destek verildiği açıklandı.

Eğitim Bir-Sen ile İHH arasındaki protokol yenilendi

Eğitim Bir-Sen ile İHH arasındaki protokol yenilendi

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın imzalanan protokolde açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın açıklamasında “Bu sorumluluk bilinciyle 2013’ten bu yana İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyası başlatarak destek verdik, vermeye de devam ediyoruz. İnsanlığın, hele de çocukların yeryüzünü saran çığlıklarını duyan kalplerimiz ancak iyilikle yatışabilir. Zamanı aşan duyarlılığımızın gereği olarak, iyilikte istikrar için imzamızı yeniliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“İYİLİKLE YARIŞAN SINIFLAR”

Eğitim Bir-Sen ve İHH arasında imzalanan “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi iş birliği protokolünde İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendikanın Merkez Yöneticileri de yer aldı. “Gönüllülük esasına dayanan kampanyaya katılan öğrencilerin uzak-yakın coğrafyaların yetim kalmış çocuklarıyla iyilik ve kardeşlik köprüleri kuruluyor” açıklamasında bulunan Ali Yalçın “Sadece giyim, gıda, para değil, onlarla mektuplaşarak sevgi ve duygularını da gönderdiler. Kalpler, gönüller birleşti. Bu somut bir duygu, karakter ve değerler eğitimi örneğidir. Çocuklarımızın benliğine doğrudan yansıyan bu güzel etkiler, fiili bir karakter eğitimidir. Başkalarının derdiyle dertlenen çocuklarımız, bencil olmayan, paylaşmayı seven, duyarlı, erdemli insanımızın en temiz, en heyecanlı temsilcileridir. Çocuklarımız, sadece iyilik yapma ahlakı değil, iyilik ve yardımlaşmayı örgütlü yapma alışkanlığı da edinmektedir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. kardeşim şirin görünelim diye cemre ile imzaladılar yanan yine garibanlar olacak hiç bir şeye kimse karışmasın akşam devlet yurtlarına ders e geliyorlar bunun sonu ne olacak bu millet vekili olacak yırtacak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM