Eğitim Bir-Sen; İLKSAN üyeliği dayatmasından vazgeçilmelidir

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla İLKSAN üyeliği ve İLKSAN hakkında üyelerine açıklamalarda bulundu.

Eğitim Bir-Sen; İLKSAN üyeliği dayatmasından vazgeçilmelidir

Eğitim Bir-Sen; İLKSAN üyeliği dayatmasından vazgeçilmelidir

Eğitim Bir-Sen Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen sendikal organizasyona katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla gündemle ilgili açıklamalarda bulunurken İLKSAN zorunlu üyeliği hususunda eleştirilerde bulundu.

İLKSAN ÜYELİĞİ ZORUNLU OLMASIN

İLKSAN üyeliğinin MEB personel camiası için zorunlu olarak dayatıldığını belirten Yayla, Eğitim Bir-Sen’in antidemokratik uygulamalarla mücadele ettiğini vurguladı. “İLKSAN üyeliğinin zorunlu olmaktan çıkarılarak ihtiyari hâle getirilmesini istiyoruz.” ifadesini kullanan EBS Genel Başkan Yardımcısı, İLKSAN’ın eğitim çalışanlarının tercihine saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

MÜCADELE EDEN BİR SENDİKAYIZ

Yönetici ve üyelere hitap eden Hasan Yalçın Yayla eğitimcilerin, öğretmenlerin haklarını her daim savunduklarını açıklarken bu uğurda mücadele ettiklerini ve mücadelelerini ara vermeden sürdüreceklerini ifade etti. “Nitelikli bir eğitim için emek harcıyor, iyi ve başarılı gençlerin yetişmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz. Temsil ettiğimiz kesimin, eğitim çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik gayretimiz kararlılıkla devam ediyor” açıklamasında bulunan Yayla’nın açıklamalarının eleştiri merkezinde İLKSAN vardı.

İLKSAN SUÇ İŞLİYOR

İLKSAN yöneticilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği üyelik kesintisi ile ilgili resmi yazıya değinen Yayla “Yetkililer suç işleyen İLKSAN’a dur demelidir” dedi. ogretmenlericin.com olarak İLKSAN tarafından illere gönderilen resmi yazıyı hatırlatalım.

İLKSAN, bireysel tercihlere, itibar etmemekte, üyelerimiz adına açtığımız ve zorunlu sandık üyeliğinin anayasaya aykırılığı iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığımız davayı kişisel hak ve özgürlükler bağlamında değerlendirememekte, zorunlu kesintiyle ayakta kalacağına inanmaktadır.” açıklamasında bulunan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yayla üyeliklerini sona erdirdiklerini bildiren çalışanların maaş ve ücretlerinden Sandık üyelik aidatı kesintisinin yapılmaması gerekmektedir dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM