Eğitim Bir-Sen kazma sapı ile iki öğretmen döven veliyi kurtardı! Rezalet!

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı öğretmen ve idarecilere küfür eden, kazma sapı ile saldıran veliyi idarecilerle barıştırma çözümünü buldu.

Eğitim Bir-Sen kazma sapı ile iki öğretmen döven veliyi kurtardı! Rezalet!

Eğitim Bir-Sen kazma sapı ile iki öğretmen döven veliyi kurtardı! Rezalet!

Haberimizin manşetinde gördüğünüz resmi inceleyip habere geri dönelim. Haber resminde okul müdürü ve Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı arasında duran ve bu kişilerin koluna girmiş olduğu şahıs birkaç gün önce okulda kazma sapı ile iki öğretmeni darp etti.

KAZMA SAPI İLE ÖĞRETMENLERİ DARP ETTİ

Eskişehir Necip Fazıl Ortaokulu’nda yaşanan vahim olayda bir veli elinde kazma sapı ile okulda görevli iki öğretmene saldırdı ve bu öğretmenleri darp etti. Olayın duyulması üzerine öğretmenlere yapılan bu darp olayından dolayı sendikalardan ve MEB personel camiasından tepkiler gelmeye başladı. Eğitim camiasında öğretmene yapılan şiddet örneklerine bir yenisi daha eklenmiş oldu. Öğrencisinin disiplinsiz davranışlarından dolayı okula çağrılan veli biri bayan olmak üzere iki müdür yardımcısına hakaretler ve küfürler yağdırdı. Bunun üzerine okula çağrılan emniyet görevlileri velinin ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktı. Müdür yardımcıları veliden şikayetçi oldular. Serbest bırakılan öğrenci velisi elinde kazma sapı ile okula gelerek kendisinden şikayetçi olan müdür yardımcılarını darp etmek istedi.  Daha sonra okulun önünde arabasında beklemeye başlayan şahıs müdür yardımcılarının karakoldan dönüşlerinde okula girdiğini görünce okula girerek kazma sapı ile vurmak istedi, kazma sapı ile bayan müdür yardımcısına vurmak isteyen veliyi okulun Türkçe öğretmeni engellemek istedi. Kendisine engel olmak isteyen Türkçe öğretmenini darp eden gözü dönmüş veli okulun erkek müdür yardımcısını da kazma sapı ile darp etti. Diğer öğretmenlerin olaya müdahalesi ile veli oradan uzaklaştırıldı ve gelen polisler tarafından alınan veli adli işlemler için karakola götürüldü. ogretmenlericin.com olarak olayın burasını Eskişehir’de yerel haber yapan sitelerden, basından ve oradan gelen bilgilerden sizlere aktardık. Buraya kadar her şey bir darp olayı, öğretmene yönelik şiddet olayı. Bundan sonrasına bakalım.

HAYRETLE İZLEDİLER

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen olayla ilgili tepki göstermek için okul önünde açıklama yapmak istedi. Ancak yaşanan olay herkesi hayretler içinde bıraktı. Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer KARAMAN facebook hesabından paylaştığı fotoğraf ve açıklamasında tüm eğitim camiasını şaşkınlık içinde bıraktı.

ebs-darp-kazma-sapi-muammer-karaman-eskisehir

Yukarıdaki fotoğrafı paylaşan EBS Şube Başkanı fotoğrafın açıklamasına düştüğü notla dikkatleri üzerine çekti. Öğretmenler İçin olarak fotoğrafın açıklaması ile Sonhaber.com.tr sitesi köşe yazarı Ayhan Aydıner’in paylaşımının farklı olduğunu gördük. Köşe yazarı EBS Şube Başkanının açıklamasını köşesinde paylaşmış. Biz baktığımızda ise farklı bir açıklama vardı. Sanırız gelen tepkilerden dolayı Şube Başkanı yazıyı düzenlemiş. Biz öncelikle köşe yazarının yazısında yer verdiği EBS Şube Başkanının açıklamasını sizle paylaşalım;

“Geçtiğimiz günlerde Necip Fazıl Ortaokulumuzda hepimizi üzen bir olay yaşandı. Okulumuzu ziyaretimde arkadaşlarımız arasında olayın devamı gelir mi diye büyük bir endişenin var olduğunu görmüştüm. Bu endişeyi ortadan kaldırmak adına Ağrılılar Dernek Başkanı Hacı Mehmet Şefik Karaca Beyi aramış ve kendisinden yardım sözü almıştım. Dernek Başkanımızın devreye girmesi ile olayın faili Mehmet Çelik Bey sendikamıza ziyarete gelerek yaptığı hareketten büyük pişmanlık duyduğunu bir anlık öfke ile şeytana mağlup olduğunu söyleyerek başta Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu çalışanları olmak üzere tüm eğitimcilerden özür diledi.  Ağrılılar Dernek Başkanımız Hacı Mehmet Şefik Karaca’ya ve Ağrılılar Derneği üyesi ve Sinan Alağaç Ortaokulu Müdürü Cengiz Kılıç ‘a duyarlılıkları ve yardımları için teşekkür ediyorum. Diliyorum ki; Okullarımızda korku, eğitimcilerde endişe oluşturan olayların meydana gelmemesi için herkes üzerine düşen görevleri eksiksiz yapar ve okullarımızdan bir daha bu tür olumsuz haberler çıkmaz.”

Öğretmenler İçin olarak da şu anda fotoğraf açıklamasında yer alan metni sizlerle paylaşalım;

ebs-eskisehir-darp-kazma-sapi

TÜRK EĞİTİM-SEN: SAHTE SENDİKACI

Olaylar üzerine ve EBS Şube Başkanının tavrı üzerine tepkiler geliyor. Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı yaşananlardan dolayı Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer KARAMAN’ı suçladı. Karaman’ın siyasi rant sağladığını, kalem tutan ellere kazma sapı ile vuranların affedilmesi için aracı olduğunu açıkladı. Urfalı EBS Başkanının nerede duracağını bilmediğini tüm tepkilere rağmen yerini şaşırdığını vurguladı. Öğretmen darp eden failin yanında kol kola gülerek yer alan Karaman’ın sahte sendikacı olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, EBS şube başkanının zaten nasıl bir kişi olduğunun Eskişehir’de bilindiğini, yine kendisine yakışan bir hareket sergilediğini belirterek eleştirmiştir.

ÖĞRETMENLER İÇİN YORUMU

Yukarıda köşe yazarı tarafından belirtilen metin içerisinde Ağrılılar derneğinden bahsedilmektedir. Araştırmalarımız sonucunda Eskişehir Ağrılılar Derneği Başkanı olarak bilinen Ağrı Patnoslu olan Hacı Mehmet Şefik Karaca Eskişehir’de bilinen, tanınan bir müteahhit, esnaf ve iş adamıdır. Dernek başkanından yardım isteyen bir sendika şube başkanı var karşımızda. Ayrıca sap ile idareci döven öğretmen darp eden kişiyi eleştirmek yerine olayı öğretmen aleyhine çözen bir sendika şube başkanı. Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi yaşanılan bu olayı araştırmalı şube başkanına gerekli incelemeyi başlatmalıdır. Yerel basında kendisine destekçi bularak kendisini övücü haberler yaptıran şube başkanının tavrı ve ortaya koyduğu çözüm (!) hoş değildir. Ayrıca kendilerini darp eden bir kişi ile fotoğraf çektiren idarecilerin tutumunu eleştirerek, bu idarecilerin sendikasını da ogretmenlericin.com olarak merak ettik.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. 30 000 eğitimcinin ekmeginden 20 000 nin açıkta olduğu ve çoluk çocuğun aç kaldığı bu günlerde eğitim bir senin yapmış olduğu ve çok ihtiyacımız olan ve vatana hizmet eden bu davranış, yüreklere su serpti. Seni alkışlıyoruz eğitim bir sen. Haksızlık ve hukuksuzluklari savunan bir sendika olman toplumu çok mutlu ediyor. Yanındayız. Iyi ki varsın.

 2. öğretmenlerinin ve üyelerinin hakkını korumaz ve koruyamaz oldu. saldırgan arkası sağlam biriymiş,

  • slm arkadaşlar ben yukarıda söz konusu olmuş sözde darpçı hakaretçi bilmem neci veliyim.öncelikle hakkımda söylenen bunca abartılı çarpıltılmış ifadelerle siz değerli kardeşlerimin beni dinlemeden hatta hiç tanımamış görmemiş bir insan olarak hakkındaki suçlamalara itibar etmeniz beni dahada derinden üzmüştür.
   kaldıki bir insan nasıl durup dururken başka insanlara saldırır hiç düşünmedinizmi ama ben yinede sizlere hakkımı helal ediyorum ve son söz olarak size bu ifadeyle bir soru soracağım ve takdiride vicdanınıza bırakıyorum .
   bir müdür yardımcısı sözde öğretmenler;SİZ DOĞULUSUNUZ AL ÇOCUĞUNU NEREYE GÖTÜRÜRSEN GÖTÜR SİZLER KONUŞMAYI BİLMİYORSUNUZ CAHİLSİNİZ SİZE PARMAK SALLAYA SALLAYA HAYKIRARAH etnik kökeninize dilinize ırkınıza ayrımcılık prokativ ifadelerle okuldan atmaya çalışırsa buda yemezmiş gibi sözde taşlı sopalı okula saldırmışlar diye yalan ifadeler verip sonrada arkanızdan sırıtarak aşağılık hereketler yaparsa siz ne yaparsınız mertçe söyleyin (benim yaptığım hareketi savunmuyorum yaptığımın haret te yanlış)ancak HİÇMİ HIRSIZIN SUÇU YOK fıkrasını aklınıza gelir herhalde tektaraflı dinlemek dinimizcede aykırı saygılarımla…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM