Eğitim Bir-Sen; masum olduğu tespit edilenler göreve iade edilmelidir

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı FETÖ ihraçları ve göreve iadeler hakkında açıklamalarda bulundu. Ramazan Çakırcı masum olduğu tespit edilen ancak halen ihraç durumunda olanların en kısa sürede göreve iade edilmesini istediklerini vurguladı.

Eğitim Bir-Sen; masum olduğu tespit edilenler göreve iade edilmelidir

Eğitim Bir-Sen; masum olduğu tespit edilenler göreve iade edilmelidir

Eğitim Bir-Sen yetkilileri son dönemde göreve iadeler ile ilgili açıklama yapmaya devam ediyor. Son açıklama sendikanın genel başkan yardımcısından geldi. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı yaptığı açıklamada “Masum olduğu ortaya çıkanlar görevlerine iade edilmelidir” dedi.

MASUM OLANLARIN GÖREVE İADESİ

Isparta 1 No’lu Şube’nin il divan toplantısına katılan Ramazan Çakırcı burada yaptığı konuşmada haklarında beraat kararı verilen, takipsizlik kararı alan, kovuşturmaya gerek olmadığı kararları çıkanların görevlerine iade edilmesi gerektiğini açıkladı. OHAL döneminde FETÖ soruşturmalarında yaşanan ihraçlar ve açığa alma hususlarına değinen Çakırcı, olağanüstü hâl kapsamında haklarında açığa alınma ve görevden uzaklaştırma tedbiri uygulananlardan, sonrasında terör örgütüyle irtibatı/ilgisi bulunmadığı noktasında kovuşturmaya yer olmadığı/beraat benzeri adli karar bulunanların; kamu göreviyle ilişiği kesilenlerden terör örgütüyle irtibatı/ilgisi bulunmadığı ortaya konulanların görevlerine bir an evvel iade edilmesi gerektiğini kaydetti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK VE PERFORMANS

Öğretmen performans değerlendirme sistemi ve sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetlere de değinen Çakırcı, performans değerlendirme taslağının geri çekilmesini her fırsatta dile getirdiklerini hatırlattı. “Topluma verdiklerine ters orantılı olarak yeteri kadar mağdur edilen eğitimcilerimiz ilgisiz, desteksiz, çaresiz bırakılmamalıdır. Öncelikle MEB, misyonuyla yakıştıramadığımız ve anlaşılmaz bir şekilde her defasında öğretmeni zora sokan, mağdur eden uygulamalardan bir an önce vazgeçmeli, onları etkili ve güven verici tarzda korumalıdır.” açıklamalarında bulunan EBS Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı Bakanlıktan, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi için çalışma yapmasını istediklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Sayın editör bugün Bahçeli grup toplantısında banka ve sendika yasaldır dedi haber yapabilir misiniz

 2. Eğitimbirsenin genel özelliği hukumetin yapacam dediği guzel bir seyi önceden haber alıp biz demistik biz yaptırdık demesidir.bununla ilgili olumlu konuşuyorsa E bir sen birşeylerin kokusunu hatta haberini almıştır bu da guzel bir gelisme gostergesidir.

  • En son hangi güzel şey olmuş acaba? Ulan eğitim sistemi çöktü. Fen ve matematikte Afrika seviyesine indik. Okullarda eğitim verilemiyor. Milyonlarca öğrencinin yarın ne olacağı, hangi sistemle hangi okulda okuyacağı belli değil adamlar iki senedir ihraç olmuş süründürülüyor. Buna rağmen kendine öğretmen süsü vermiş maaş memurları ufak bir kıyak olsa beyzadelerin potinlerini yalamaya dünden razı. Sadece eğitim sistemi çökmedi, cumhuriyetin öğretmen profili bitti… Yerine işte bu hacıvat çelebi tipli ibişler geldi.

 3. Bütün sendikalar kendi üyelerine sahip çıksaydı bu kadar zulüm olmayacaktı.bizzat sendika avukatları dosyaları inceleyebilirdi.Ati alan Üsküdar i geçtikten sonra yapılan yorumlar timsah gözyaşları gibi inandırıcı değil.Zulme ortak olmak zulmetmekle aynıdır.Gecmis olsun

  • Eğitim bir seni arayıp açığa alındığımı söyleyince “ee ne yapalım demek ki suçlusun yapacak bişey yok” deyip terslediler. şimdide masumlar dönsün diyecek kadar alçaklar.

 4. hiçbir soruşturma geçirmeyen yüzbinlerce insan var…

  İHRAÇ ETTİNDE SUÇLARI NE SÖYLE

 5. Herkes hakinda işlem yapklmayan veya takipsizlik ve berat exdnlerin iade edilmesi gerektiğini söyliyor.Iktidardaki bir çok yönetici dahi.Ama bu vicdan işidir.Kendi çocuk vd torunlarini düşunurken başkalarinin torun ve çocuklarini da düşune bilmedir.Vicdan zayi olmuşsa ne dersen boş.Rabbim yar ve yardımcimiz olsun.Başimiza adil idareciler getirsin.amin.

 6. “Tilkiye tavuk sever misin demişler tilki de güldürmeyin beni” demiş
  Samimiyetsiz bir açıklama

  • Yine de şu ohal sürecinde dile getirebiliyor ya cesaret, ayrıca büyük erdem, kısacası masumları haber yapan herkesin Allah gönlünü yapsın..Haber sitesi, size de ayrıca teşekkürler..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Linda Sue Park