Eğitim Bir-Sen MEB yönetici atama yönetmeliğinde mülakatı eleştirmedi

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) 26.04.2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yönetici atama yönetmeliği konusunda yazılı bir başvuruda bulundu. Sendika tarafından yapılan yazılı başvuruda sözlü mülakat eleştirisi yapılmazken sadece mevcut yöneticilerin durumlarına değinildi. Eğitim Bir-sen tarafından yapılan bu başvurudan anlaşılması üzerine sendika sözlü mülakat atamasına karşı çıkmıyor.

Eğitim Bir-Sen MEB yönetici atama yönetmeliğinde mülakatı eleştirmedi

Eğitim Bir-Sen MEB yönetici atama yönetmeliğinde mülakatı eleştirmedi

MEB 2017 yönetici atama yönetmeliği yayımlanmasından sonra sendikalardan yönetmeliğe eleştiriler gelmeye devam ediyor. Gelen eleştirilerin tamamına yakını sözlü mülakat ile yönetici atama yapılması hususuna iken, Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan yönetmelik eleştirisinde mülakat hususu yer almadı.

SÖZLÜ MÜLAKATLA ATAMA ELEŞTİRİDE YOK

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nin “Yöneticilik görevinin sona ereceği ve devam edeceği durumlar” başlıklı 25 inci maddesi, MEB Yönetici Atama “Değerlendirme duyurusu ve başvuru” başlıklı 12 nci maddesi, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’nda da “Halen yönetici olanlardan (müdür,müdür başyardııncısı ve müdür yardımcısı) görev süresini doldurmayanların aynı veya farklı yönetim görevleri dahil olmak üzere görevlendirme başvurusunda bulunamayacakları” hükmü ele alındı.

Eğitim Bir-Sen tarafından MEB’e gönderilen yönetici görevlendirme konulu yazıyı görmek için TIKLAYIN

Eğitim Bir-Sen’in diğer sendikaların tamamının rahatsız olduğu yönetici atama yönetmeliğinde yer alan sözlü mülakat hususunda bir eleştiride bulunmaması, karşı çıkmaması veya bir çözüm önerisi sunmaması hususunda yorumları Öğretmenler İçin olarak okurlarımıza bırakıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. öz eleştiri yapalım em pati kuralım ve bu doğrultuda değerlendirelim.Bu imkanları başka sendikalara verselerdi(eğitim birsen dışında ) aynı tavrı gösterip sesiz kalabilirmiydik? Bu uygulamayi adil buluyormuyuz? Mülakatın yansız tarafsız olabileceğine inanıyormuyuz? Eğer bunlara cevabımız evet ise bilin ki dik gezmiyoruzdur.

    • Bir haksizlik ve yanlislik baska bir yanlislikla düzeltilmez.Simdi sira bende deyip yok eskiden boyleydi,yok eskiden şöyleydi dersek bu devir boyle devam mi etsin?Islam,hak,hukuk,adalet,din,iman diyeceksin sonrada kul hakkini yerken bunlari unutacaksin,yataga kafani koyarken,coluk cocugunun eşinin yuzune bakarken vicdanin rahatsa dicek bisey yok.84 punla atamam olmadi.Kim bana haksizlik ettitse,onume torpille gectiyse,buna kim musaade ettiyse,malum sendikali diye onume geciyorsa,kimde bunlara bile bile destek veriyor ise hakkimi haram ediyirum,gule gule yemesinler.”Canim yapmayan mi var,herkes yapiyor diyenlere bir bakin dillerinden namaz abdest din iman eksik olmaz iş adalet kismina gelince de boyleler iste.

  2. sadece şak şak yapıyoruz hak arama yok doğruyu savunma söyleme yok ama kayır kolla tam bizim işimiz. ALLAH imanı sağlam idareciler karşımıza çıkarsın.

  3. Torpilli yeteneksizler kulübünden başka bir şey olmayan bu sarı dendika bunan zaten karşı çıkamazdı. Başkalarının hakkını yiyerek bir yerlere gelmeye çalışanları destekleyen, onlara üye olan şahısların öğretmenliğinin bir kutsiyeti yoktur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM