Eğitim Bir-Sen; MTSK sınav ücreti görev alanlara aylardır ödenmiyor

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği kapsamında MTSK sınavlarında görev alan MEB personellerine sınav ücretleri iki aydan fazla süredir yatmadı.

Eğitim Bir-Sen; MTSK sınav ücreti görev alanlara aylardır ödenmiyor

Eğitim Bir-Sen; MTSK sınav ücreti görev alanlara aylardır ödenmiyor

Sendika Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği yazıda sınav ücretlerinin sınavda görev alanlara hemen ödenmesini isterken fiili olarak yerine getirilen bir görevin ücretinin halen ödenmemiş olmasını eleştirdi ve bu durumun izahının olamayacağı vurgusu yapıldı.

MTSK ÜCRETLERİ HEMEN ÖDENSİN

Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamada MTSK sınavının üzerinden iki aydan fazla bir süre geçmesine rağmen sınavda görev alan öğretmen ve personellerin ücretlerinin halen ödenmediğine işaret edildi. Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi ve ilgili yönetmelik kapsamında görev alanlara ödenmesi gereken ücretin geçen bu kadarlık süre içerisinde ödenmemesinin izahının olamayacağı belirtilen yazılı başvuruda hak edilmiş ücretlerin ivedilikle ödenmesi istendi.

Eğitim Bir-Sen’in MTSK ücretleri hakkında Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı resmi yazı;

MTSK sınav görev ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne Eğitim Bir-Sen tarafından 20.09.2017 tarihinde gönderilen MTSK görev ücretleri konulu resmi yazı ile yatmayan ücretlerin görev alanlara derhal ödenmesi talep edildi. Sendika 29.5.2013 tarih ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği kapsamına da değinirken, görev ücretlerinin şu ana kadar ödenmemiş olmasında geçerli bir mazeret olamayacağının altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. 29.07.2017 tarihinde yapılan MTSK sınavında görev yaptım.Ancak,ödemesi yapılmadı.
    Nereden ve nasıl bilgi alabilirim,yardım lütfen.

  2. sayın sendika yetkilileri yeni mtsk ücret ödeme planı çok kötü 108 tl. ilçe sınav yürütme komisyonu başkanı üyeleri 75 tl.
    komisyon üyeleri ortalama 60 tl. ile 75 tl. arası şef 45 tl. şoför 30 tl. alıyor bu olaya müdahele etmeyi düşünüyormusunuz. biz neden sendika üyesiyiz kuru kuruya atmakla olmaz çok acil kamuoyu gündemine alınıp bu zülüme son verilmeli pekala ne düşünüyorsunuz e- postamı yazdım cevap verirsiniz diye yoksa yazım yayınlanmazmı göreceğiz bakalım sendikam ne yapıyor hadi hayırlısı.

  3. Tam 3 aydır yapılan sınavların ücretleri yatmadı iki kelime yazıp yönetmeliği değiştiremiyorlar hiç bir açıklamada yapmıyorlar şu zaman ödenecek diye yazık

  4. merhabalar.temmuz ayında görev aldığımız mtsk direksiyon sınavının ücretlerini hala alamadık.Bilginiz var mı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM