Eğitim Bir-Sen; mülakatla öğretmen ataması yapılmasına karşıyız

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı yaptığı açıklamada Eğitim Bir-Sen olarak mülakatla öğretmen atamasına karşı olduklarını belirtti. Çakırcı öğretmen atamalarının kadrolu yapılmasını, mülakatla yapılmamasını talep ettiklerini ifade etti.

Eğitim Bir-Sen; mülakatla öğretmen ataması yapılmasına karşıyız

Eğitim Bir-Sen; mülakatla öğretmen ataması yapılmasına karşıyız

EBS internet sitesinde yer alan haberde Öğretmen atamalarında mülakata hayır vurgusu yapıldı. Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katılan sendika genel başkan yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın açıklamalarına yer verildi. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı yaptığı açıklamada öğretmen atamalarında mülakatlı sözleşmeli sistemden vazgeçilmesi gerektiğini belirtirken MEB personel istihdamlarında kadrolu ve mülakatsız atamaların yapılmasını ifade etti. Eğitimde yapılan düzenlemelerin ve reformların kalıcılığının sürmesi için kadrolu öğretmen atamalarının önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Çakırcı, Eğitim Bir-Sen’in sözleşmeli öğretmen atamasına da mülakata da karşı olduğunu belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER KADROYA GEÇİRİLSİN

Mevcut sözleşmeli öğretmenlerin çıkartılacak bir yasa ile kadroya geçirilmesini gerektiğini ifade eden Ramazan Çakırcı, bu sayede sözleşmeli öğretmen ataması hatası yapan MEB’in hatasını da telafi edebileceğini vurguladı. Mülakat ile atamanın adaletsizliğe yol açtığının altını çizen Çakırcı bu uygulamalardan Milli Eğitim Bakanlığının geri adım atmasını istedi. 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumu öncesi Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen camiasının önemli çalışmalar yürüttüğüne değinen Çakırcı, camia olarak sorumluluk aldıklarını ifade etti.

15 MAYIS ÜYE BELİRLEME ÇALIŞMALARI ÖNEMLİ

2017 yılı sendikaların üye sayılarının belirlenmesi için 15 Mayıs tarihinin önemli olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı, hız kesmeden sendikal olarak çalışmalara devam edileceğini açıkladı. Ağustos ayında hükümet ile yapılacak olan 4. Toplu Sözleşme Görüşmeleri için üye çalışmalarına devam edileceğini ve masaya daha güçlü oturacaklarını vurgulayan Ramazan Çakırcı bedel ödemekten çekinmeyen teşkilata sahip olduklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. İnançlı insanları dinden,imandan,hak ve hukuktan,adaletten cuma namazindan,siyasi icerikli ve secime ayarli cuma hutbelerinden kim soguttuysa onları Yuce Rabbime havale ediyorum.Kim haksiz hukuksuz torpille mudur,mudur yrd,sube mud…vs olduysa,kim belli sendikayla isini gormeye calisiyorsa ve bunlara ragmen onlarca insanin hakkini bile bile yiyorsa ve sonrada namaza gidip af diliyosa yaziklar olsun onlara.Dillerinden dusmeyen kelimeler;hak,Allah,kuran,adalet, islam,inancimiz,dindariz, muhafazakarlık…vs bide bunlari duyunca iyice bunlardan soguyorsun …

  2. Şu an mülakatla ve inhayla gelen müdür ve müdür yardımcılarının ciddi bir çoğunluğu eğitim bir sen üyesi…

  3. O zaman mulakatla atanan mudur ve mudur yardimcisi atamalarina da karsi cikin.Nerdeee…Mumkun degil.Sizlere azicik hakkim varsa haram ediyorum.Kim kul hakki yiyorsa,haksızlık yapiyorsa,adaletsizlik yapiyorsa,kendi sendikalisini,adamini bir yerlere yerlestiriyorsa…Enteresan birsey daha var ki islam,din,ahlak,iman,.,,vs bunlari dillerinden dusurmeyenlerde bu haksizliklari yapmak icin,yer kapmak için,baskasinin onune kul hakkiyla gecmek icin sendikanin kapisinin onunde bekleyenler var maalesef.Sorsan da cevap su; canim yapmayan mi var,ben yapmazsam o gelecek.O zaman nerde sendeki hak,hukuk anlayisi.Sonra da birlikte namaza gidip af diliyoruz.Allah kul hakkiyla gelmeyin.demiyir.mu?

  4. Yalan… Bu iş sizin oyununuz. İstemez görünüyorlar. Hepimiz biliyoruz ki mülakatta hep kendi adamları seçilecek… Ve sözümona iman-ahlak sahibi memurlar bu sendikaya üye olup torpil peşinde koşmaya devam edecek. Eğitimin kalitesi niye düşüyor sanıyorsunuz. Partizan bir yönetim ve kalitesiz torpillilerden oluşan bir kurumda kalite mi kalır!…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM