Eğitim Bir-Sen öğretmen performansına karşı imza kampanyası başlattı

Eğitim Bir-Sen bir ay sürecek imza kampanyasını dün başlattı. Sendika yöneticileri öğretmen performans değerlendirme sistemine karşı olduklarını vurguladı.

Eğitim Bir-Sen öğretmen performansına karşı imza kampanyası başlattı

Eğitim Bir-Sen öğretmen performansına karşı imza kampanyası başlattı

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada öğretmen performans değerlendirme sistemine karşı imza kampanyası başlatılacağı belirtilmişti. Eğitim Bir-Sen “Performans değerlendirme taslağına hayır diyor, şiddete karşı yasal düzenleme istiyoruz” açıklaması ile performans değerlendirme sistemine karşı imza kampanyası başlatıldığını kamuoyuna açıkladı ve okullarda, eğitim kurumlarında öğretmenler ile idarecilerden imza kampanyasına destek olmaları istendi. Eğitim Bir-Sen imza kampanyası ile MEB’in performans değerlendirmesinden vazgeçmesi taleplerini yineledi.

İMZANI GÖNDER İRADENİ GÖSTER

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmen performans değerlendirme sisteminin “eğitimcilere, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak” vurgusu yaparken performans değerlendirme sisteminin hayata geçirilmesi durumunda ise kurumsal bütünlüğün, MEB personellerinin motivasyonunun zarar göreceğinin altını çizdi. Ali Yalçın “öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmasına da şiddete maruz kalmasına da karşı olduklarını” ifade ederken imzanı gönder iradeni göster imza kampanyası ile birlikte performans değerlendirme sistemine karşı duruş sergileyeceklerini açıkladı.

İMZA KAMPANYASI 1 AY SÜRECEK

Ankara’da Sincan İMKB İlkokulu ve Ortaokulu’nda Eğitim Bir-Sen Genel Merkez yöneticilerinin katılımıyla yapılan toplantıda EBS Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu. “Performans değerlendirme taslağının hiçbir hukuki ve kanuni dayanağı yoktur. Eğitim gibi uzun erimli, sonuçları hemen alınamayan bir süreçte, anlık veya kısa vadeli performans ölçümünün mümkün olmadığı, eğitimi bilenlerce açık bir gerçektir.” ifadelerini kullanan Ali Yalçın, “Biz yaptık, oldu anlayışını sürdürenlerin performansını öncelikle değerlendirmek daha doğru bir başlangıç olacaktır” dedi.

Ali Yalçın ve öğretmenler

Eğitim Bir-Sen tarafından başlatılan imza kampanyasının bir ay süreceği açıklanırken Ali Yalçın tarafından yapılan açıklamalardan sonra öğretmenler, idareciler ve Eğitim Bir-Sen Genel Merkez yöneticileri hazırlanan imza sirkülerine imzalarını attılar.

Eğitim Bir-Sen imza kampanyası

81 ilde başlayan imza kampanyası ile ilgili tüm illerden gelen resimlerde sendikanın resmi internet sayfasında paylaşılıyor.

Hatırlanacağı üzere öğretmen performans değerlendirme sistemi ile ilgili ilk imza kampanyası Eğitim-Sen tarafından başlatılmış ve toplanan imzalar İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmişti. Türk Eğitim-Sen ise performans değerlendirmesine karşı olduklarını BİMER ve CİMER başvuruları ile dile getirip ALO 147 aracılığı ile de görüş bildirmişlerdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM