Eğitim Bir-Sen; OHAL inceleme komisyonu başvuruları almaya başlasın

OHAL inceleme komisyonu kurulması ve başvurularının alınması konusunda Eğitim Bir-Sen’den açıklama geldi. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum tarafından yapılan açıklamada OHAL komisyonunun çalışmalara başlaması gerektiği ifade edildi.

Eğitim Bir-Sen; OHAL inceleme komisyonu başvuruları almaya başlasın

Eğitim Bir-Sen; OHAL inceleme komisyonu başvuruları almaya başlasın

685 sayılı KHK ile kurulma kararı alınan ancak geçen üç aydan fazla sürede halen kurulamayan OHAL inceleme komisyonu dün TBMM’ye taşınmıştı. Başbakan Binali Yıldırım>’ın cevaplaması için soru önergesi verilmiş ve OHAL inceleme komisyonu kurulacak mı kurulmayacak mı sorusu CHP Milletvekili tarafından sorulmuştu. OHAL komisyonunun kurulması konusunda son açıklama ise Eğitim Bir-Sen tarafından geldi. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum Eğitim Bir-Sen Osmaniye şubesi tarafından düzenlenen toplantıda açıklamalar yaptı. Olçum komisyonun biran önce çalışmalara başlaması gerektiğini belirtti.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU

Meslekten ihraç edilen MEB personelleri, kamu personelleri arasında masumların da olduğunu vurgulayan Atilla Olçum, masumların daha fazla mağdur olmaması ve hainler ile masumların ayrılması için OHAL komisyonunun işlemlere başlamasının şart olduğunun altını çizdi. Olçum yaptığı açıklamada kamuda masum olanların mağduriyetlerinin acilen giderilmesinin gerektiğini vurguladı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan işlemlerde binlerce kişinin meslekten atıldığını ve açığa alındığını açıklayan Atilla Olçum, FETÖ bağlantısı olan örgüt mensuplarının kamudan tasfiye edilmesi aşamasında bazı olumsuzlukların da yaşandığını ifade etti.

HAİNLER GİZLENDİ, MASUMLAR İTİBARSIZLAŞTIRILDI

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte Valilikler ve Kaymakamlıklar tarafından alınan bazı kararlarda sorunlar olduğuna işaret ederek, açığa alınanların durumlarının geciktirildiği, masumlar ile örgüt bağlantısı olanların birbirinden ayrılması işleminde yaşanan farklılıklarda art niyetlerin oluştuğunu ifade etti. Yapılan farklı uygulamalardan dolayı gerçek hainlerin gizlenme fırsatı bulduğunu belirten Olçum, masumlaırn da bu süreçte itibarsızlaştırıldığını vurguladı.

Meslekten ihraç edilen kamu personelleri içerisinde örgütle bağı olmayanların hemen görevlerine iade edilmesi için gereken çalışmaların yapılması gerektiğini açıklayan Olçum, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezde yapılan FETÖ işlemlerinde gösterilen hassasiyetlerin Valilikler ve Kaymakamlıklar tarafından da aynı hassasiyetle yürütülmesi gerektiğini belirtti. Adaletten uzak ve kamuya zarar verecek işlemlerden uzak durulması gerektiğini açıklayan Atilla Olçum, verilen kararların adil olmasını istediklerini belirtti. Aylar önce kurulması gereken OHAL inceleme komisyonu için halen kurulamadı diyen Olçum, komisyonun biran önce kurularak başvuruları almasını ve işlemler neticesinde suçlu ile suçsuzun ayrılmasının gerekliliğini Eğitim Bir-Sen olarak dile getirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Samimiyetsiz herifler….Kendi üyeleriniz ihraç edilirken veya açığa alınırken telefon etmeyi veya selam vermeyi unutan samimiyetsizler, vicdan yoksunları….

 2. Sendika yetkilisi “FETÖ bağlantısı olan örgüt mensuplarının kamudan tasfiye edilmesi aşamasında bazı olumsuzlukların da yaşandığını” ifade ederken bunları net açıklamıyor.Kriterler konusunda net konuşmadıkları sürece geçiştirmeye yönelik açıklamadan öteye gitmez.Sendika yetkililerini daha açık konuşmaya davet ediyorum

 3. Allaha havale ediyorum.Allah yaşadıklarımı misliyle yasatsinki o zaman anlasın herkes sucsuz yere suçlanmanin ve hukukun ne demek olduğunu. Artık kimse size inanma ve guvenmez açıklamalarınız çok yapmacık çoook.

 4. Bu ummete ve devlete ihanet edeni ALLAH affetmez devletimde etmesin…. Amma istifa ettiğim bir sendikadan
  beynim ve kalbimi yargılayıp karar verenlere ve dilsiz şeytanlara hakkım helal değildir.. Kopsun Kıyamet inşAllah, çıksın herşey ortaya..

 5. Yureginiz yetiyorsa sendika anayasaya gore suc degildir deyin yada susun bu saatten sonra eyyamcilik yapmayin ortada bu kadar hukuksuzluk varken sesiniz cikmiyor ustten birisi sunuda siz soyleyin dile getirin demistir sizin soyleminizin hicbir ehemmiyeti yok bunu goruslerine karsi oldugumuz diger sendikalar soylese daha iyi olur onlar zaten soyluyor basinda cok yer almiyor onlara tesekkur ediyoruz size bu pastadan pay yok ama siz bir hukumet yetkilisi davet edip en cok uyeye bizsahibiz bizim dedigimiz olur diyebilirsiniz bunca insanin ahini aldiniz hadi goreyim sizi haykirin sendikaya uye olmak ve diger yasal kriterler suc degildir diye yapamazsiniz nafile..

 6. Öğretmenler vb bir sürü insan yasal sendikadan ihraç edildi, liyatsiz bir sürü insan da boşalan kamu kurumlarına bir sadece telefon ve bir TC ile yerleşmeye devam ediyor.

 7. Bunuda Egitimbirsen yapti dedirtecekler 9 aydir olmedik sizden birsey istemiyoruz yandas sendika uyeleriniz atildi korkunuzdan sesinizi cikarmadiniz hukuk ulkemizde islemeye basladigi zaman hakkimizi alacagiz siz bence hic karismayin olu seviciler

 8. Mış gibi açıklama..sizin samimiyetinize zerre inanmıyorum..zevahiri kurtarma derdi..çünkü zulme o kadar sessiz kaldınızki vicdanları kanattınız..binlerce insan öamumiyet karinesi gözardı edilerek yaftalamdı sivil ölüme terkedildi..darbecilerin allah belasını versin yalnız eften püften sebeplerle perişan ettiğiniz insanların ahı peşinizde, üzerinizde olsun..nefret ettiğiniz laikler kemalistler bile böyle zülum etmedi..dinden imandan soğuttunuz insanları müslümanlara bela okuttunuz..allah hak yiyenin binbelasını versin..amin

 9. eğitim bir sene rağmen bu ülkeye hukuk gelecek. bizlerde işimizin başına döneceğiz.mülakatı hak deyip getirenlerden ne beklenir. bu vatan için herşeyimi veririm fakat yandaşçı şakşakçılar için asla. tarih bunların zülmünü en kalın harfle yazacaktır. çünkü kendilerden olmayanı hain darbeci alçak…. vs ilan eden başka zihniyet varmıdır. onurlu insanlara atılan çamur döner kendilerine yapışır. dünyanın neresinde banka sendikadan ihraç edildiği. daha önce bununla ilgili kanun çıkardınızda bizim mi haberimiz yok.devlet kanunlarla yönetilir. ama …cümlesiyle başlayanlar duygusal hareket eden insanlardır. bu saatten sonra tazminatı da alana kadar mücadele edeceğim. kimse gücenmesin.

 10. hukuk ayaklar altında. hani bir kişinin suçu ispatlanana kadar masumdu. açığa almada bile insanların isimlerini internet sitesinde yayınlıyorsunuz. yazıklar olsun sizlere. hukuktan anlamayan bir kitle olarak görüyorum malum sendikayı. bizler banka ve sendika ihraç kriterinden çıkarılsın istiyoruz. malum sendika adam kayırıyor kendi gibi düşünmeyen kişileri ihraç ettiriyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM