Eğitim Bir-Sen Okul Müdürü Atama Sisteminden Memnun Değil

Ermiş tarafından yapılan açıklamada, müdür atamasında 4 yıllık sürenin az olduğu ifade edilirken bir müdürün de 15-20 yıl çalışmasının da uygun olmadığı belirtildi.

Eğitim Bir-Sen Okul Müdürü Atama Sisteminden Memnun Değil

Eğitim Bir-Sen Okul Müdürü Atama Sisteminden Memnun Değil

Eğitim Bir-Sen İstanbul üç nolu şube başkanı tarafından yapılan açıklamada, 4 yılda bir değişen müdür görevlendirmelerinden memnun olmadıkları ifade edildi.

Eğitim Bir-Sen İstanbul üç nolu şube başkanı Erol Ermiş tarafından yapılan açıklamada, müdür atamasında 4 yıllık sürenin az olduğu ifade edilirken bir müdürün de 15-20 yıl çalışmasının da uygun olmadığı belirtildi.

GÖÇEBE MÜDÜRLER

Ermiş yaptığı açıklamada 4 yılda bir müdürlerin değişmesini ‘göçebe müdürler‘ olarak benzetti. Birinci dört yılını tamamlayan okul müdürlerine aynı okulda ikinci bir dört yıl daha verilmesi için gerekli kolaylığın sağlanması gerektiğini belirten Ermiş, ikinci dört yıl için müdürlere verilen 8 puan ilavenin yeterli olmadığını ifade etti.

15-20 YILLIK MÜDÜRLÜK YAPMAK SAKINCALI

Öğretmenler İçin olarak Ermiş’in ‘4 yıl müdürlük için yeterli değil, teknik olarak bu süre az‘ düşüncesine katılıyoruz ancak 15-20 yıl müdürlük yapmanın yönetim bilimi, yöneticilik verimi açısından sakıncalı düşüncesine katılmıyoruz. Ayrıca sitemiz olarak Ermiş’in okul müdürlerinin yönetim bilimi açısından değerlendirmesini çok bilimsel bulduk ve Ermiş’in bilimsel olarak kariyeri olup olmadığını, bilimsel kariyerinden dolayı mı değerlendirdiğini öğrenmek için öz geçmişine baktık. Ancak Ermiş’in öz geçmişinde herhangi bir bilimsel, akademik kariyer bulamadık. Bu değerlendirmeyi de yönetim bilimi olarak değerlendirmesini sizlerin yorumlarına bırakıyoruz.

MÜDÜR MÜLAKATI

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Erol Ermiş ilk dört yılını dolduran okul müdürünün Ek-1 puan değerlendirmesinde çağrılacak üç katı aday arasına girememe riskinin de olduğunu belirtirken, müdür görevlendirmesinde yapılan bu unsurların bir iki atama sonrasında değiştirilebileceğini vurguladı.

YENİ MÜDÜR ATAMASI SİSTEMİ

Öğretmenler İçin olarak değerlendirdiğimizde Eğitim Bir-Sen’in müdür atama sisteminden memnun olmadığını, yeni bir müdür atama, görevlendirme sistemi istedikleri kanaatine varıyoruz. Yönetici görevlendirme sisteminin son dönemde yaşadığı sıkıntılara yenileri ekleneceğe benziyor.

Öğretmenler İçin

Haber içeriği MemurlarNet’ten alınmıştır.

Sendikalardan Son Haberler
Sendikalardan Son Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM