Eğitim Bir-Sen serbest kılık kıyafet eylem kararı yayınlandı

2017-2018 eğitim öğretim yılı için Eğitim Bir-Sen kılık kıyafet serbest eylem kararını yeniledi. Sendikada tarafından yapılan açıklamada mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine göndermede yapıldı.

Eğitim Bir-Sen serbest kılık kıyafet eylem kararı yayınlandı

Eğitim Bir-Sen serbest kılık kıyafet eylem kararı yayınlandı

Sendika tarafından yapılan açıklamada memurların mevcut kılık kıyafet yönetmeliğinin “darbe kırıntısı” olduğu belirtilirken, darbe kırıntısı olan kılık kıyafet yönetmeliğine uymamam kararımız 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam etmektedir denildi. Eğitim Bir-Sen Türk Eğitim-Sen gibi bu sene serbest kılık kıyafet eylem kararını uzatmış oldu.

EBS’DEN SERBEST KILIK KIYAFET EYLEMİ

14.09.2017 tarihinde Serbest Kıyafet Eylemi karar konusu ile alınan kararda 15.03.2013 tarihinde 197 sayılı kararla alınan sendika kararı hatırlatıldı. Kılık-kıyafet serbestisi için hayata geçirilen kararla sivil itaatsizliğe vurgu yapılırken Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan kamu ve MEB personelinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin beşinci maddesinde yer alan sınırlama ve yasakların son verilmesi gerektiğine değinilen sendika açıklamasında aşağıdaki gibi karar alınmıştır;

Eğitim Bir-Sen 2017 yılı serbest kılık kıyafet eylem kararı;

EBS Kılık Kıyafet

Öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğinde belirtilen zorlamalardan ve yasaklamalardan kurtulması için Milli Eğitim Bakanlığına büyük görev düştüğünü belirten Eğitim Bir-Sen açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda görev yapanlar, mesai saatleri içinde ve resmi görevlerinin ifasında, mevcut yönetmelik hükümlerine bağlı kalmaksızın, milletimizin değerlerine aykırı olmamak kaydıyla kılık-kıyafetlerini serbestçe seçebilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Pek çok kaymakam ben yönetmelik ve kanun dışında bir şey tanımam. Soruşturmamı açarım diyor. Ceza alırsınız almazsınız sizin bileceğiniz iş, dediğine bizzat şahit oldum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM