Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı; Ülkeyi mahkemeler değil siyasetçiler yönetir

Açıklamaları ve tartışma yaratan paylaşımları ile MEB personel camiasının yakından tanıdığı sendika şube başkanlarından olan Eğitim Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz son yazısında öyle bir ifade kullandı ki yine çok konuşulacağa benziyor.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı; Ülkeyi mahkemeler değil siyasetçiler yönetir

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı; Ülkeyi mahkemeler değil siyasetçiler yönetir

EBS Şube Başkanı Talat Yavuz ZİYARETİN ŞİFRELERİ başlıklı yazısında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarından birisini eleştirdi. Yavuz açıklamasında isim vermedi ancak ifadesinde Müsteşar yardımcısının İstanbul’da yaptığı bir ziyareti ifade etti. Ziyaret edilen ilçe milli eğitim müdürünün görevden alındığı, Milli Eğitim Bakanlığını mahkemeye verdikten sonra görevine döndüğü belirtildi. ogretmenlericin.com olarak sendika şube başkanının eleştirdiği MEB Müsteşar Yardımcısının Sayın Yusuf Büyük olduğunu, ziyaret ettiği ilçe milli eğitim müdürünün de Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak olduğunu açıklayalım.

EBS MÜSTEŞAR YARDIMCISINA KARŞI

10.04.2017 tarihinde yapılan bu ziyaretten sonra Eğitim Bir-Sen’e yakın bazı kamu haber sitelerinde bu ziyaret sendikaya yakın kişilerin cümleleri ile servis edilmiş ve Müsteşar Yardımcısının mahkeme yolu ile göreve dönen Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’ı ziyareti eleştirilere maruz kalmıştı.

Yusuf Büyük, Vedat Budak

Ziyaretten bir gün sonra 11.04.2017 tarihinde Eğitim Bir-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz tarafından kaleme alınan yazıda ise bu ziyaretin şifreleri başlığı kullanıldı. Sendika şube başkanının bu yazısı yine EBS’ye yakın sitelerden servis edilmişe benziyor.

ÜLKEYİ MAHKEMELER YÖNETMEZ, SİYASİLER YÖNETİR

Talat Yavuz yazısında müsteşar yardımcısının işini gücünü bırakarak bu ziyareti yaptığını ifade ederek, referandum konusunun daha önemli olduğunu işaret etmiş. Mahkeme ile göreve dönen ilçe müdürüne yapılan ziyareti aşağıdaki ifadeleri ile eleştiren Yavuz yazısında hukuk değil siyaset vurgusu yapmıştır.

Talat Yavuz EBS 4

Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük’ün Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’ı ziyaretini eleştiren EBS Şube Başkanı Talat Yavuz Ülkeyi mahkemeler değil siyasetçiler yönetir. sözü ile MEB personel camiasında yeni bir tartışmayı başlatmış oldu.

Eğitim Bir-Sen Talat Yavuz

Sendika şube başkanı konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı merak konusu. Acaba buradaki cümlede neyi anlatmak istedi yapılacak açıklamada görülecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Adam sendikasının adını yazmaktan aciz yorum yapmış. Siz sendikacılar bırakın üyelerinizi bir yere müdür, müdür yardımcısı olarak atamaya uğraşmasın bu işi siyasetçiler değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapsın FETÖ xü gibi paralel devlet olmaya çalışmasın sendikalar.

  2. zihniyet bu işte. yarın güç başkasına geçtiğinde kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyaklarlar, adalet yok derler, eşitlik yok derler yandaşcılık yapıyorlar diye feryat figan ederler.fakat hiç aklına gelmez geçmiş… bunlar böyle Allah Allah diyerek kul hakkı yerler.

  3. Niye soru işaretleri koymuşsunuz ki??? Bunlar daha en başından beri böyle değiller miydi? Başkasının hakkını yiyerek, partizanlıkla kendilerine torpil yapan, buna mukabil toplu görüşmelerde tüm memurları satan sarı sendika… Üstelik sözümona çok ahlaklı, dürüst, maneviyatı kuvvetli meurların üye olduğu, hatta memurların ezici çoğunluğunun üye olmasıyla yetkili olan sözde sendika… Türkiyenin öğretmen ve memur kalitesi de işte bu… Özellikle İzmir ve Diyarbakırdaki hukuksuz soruşturmaların ısrarla sürdürülmesinin sebebi nedir sanıyorsunuz!!! Bu iki büyük şehirde yetkili sendika Eğitim-Sendir. İşte hazmedemedikleri şey budur. Tüm soruştuırmalar ve hukuksuzluklar işte bu yandaş sendikanın iki büyük şehirlerde de yetkiyi alabilmesi için Eğitim-sen’in zayıflatılmasını sağlamak için yapıldığını bilmeyen kaldı mı??? Fakat bu haramzadeler emellerine ulaşamayacaklar. Bu suçlarının cezasını da eninde sonunda hukuk karşısında görecekler. Onur ve haysiyet sahibi öğretmenlere ve tüm memurlara tarihsel bir görev düşmektedir. İlerde gurur duyacağımız bu görev için dik durmaya devam ediyoruz. Hasta La Victoria Sıempre! 🙂

  4. Dogru soylemis.içindekileri demiş.Zaten oyle olacak demek istemis herhalde.Mdr ,mdr yrdm,sube mdr…vs milli egitimde donen dolaplardan herkesin haberi var.Torpil.listeleri ayak altinda dolasiyordu tum her yerde.Kimin nereye atanacagi listeler aylar once belliydi.Bunlar din,iman,hak,hukuk,.,,diye diye kul hakkini yediler.sizleri rabbime.havale ediyorum.Insanlar sizin yuzunuzden cumalara gitmiyor,hutbe dinlemiyor,namazi birakanlarin haddi hesabi yok.Sebep;bunlarin adaleti hak ve hukugu,inanci boyleyse …vs diye Sinuna kadar Rabbimize dua edelim,ancak durum bu maalesef.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM