Eğitim Bir-Sen yönetici mülakatlarına müdahil olmuş, bir torpil skandalı daha

2017 yılı yönetici görevlendirme mülakat tercih işlemlerinin başlamasına az bir süre kalmasına rağmen yeni yeni torpil listeleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

Eğitim Bir-Sen yönetici mülakatlarına müdahil olmuş, bir torpil skandalı daha

Eğitim Bir-Sen yönetici mülakatlarına müdahil olmuş, bir torpil skandalı daha

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da ortaya çıkartılan noter onaylı torpil listesi sonrasında çeşitli illerde de benzer durumlar olduğu konusunda yönetici adaylarından şikayetler gelmeye de devam ediyor. Eğitim Bir-Sen tarafından yönetici görevlendirme mülakatlarında yüksek puan verilmesi istenen kişilerin listelerinin Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmesi ve mülakat sonuçlarının kamuoyuna açık şekilde paylaşılmaması mülakatlarda şaibe durumunu iyice kuvvetlendirirken ogretmenlericin.com olarak belirtmemiz gerekirse bu şartlarda yönetici görevlendirme işlemleri haksız, hukuksuz olur iptal edilmelidir.

EĞİTİM BİR-SEN FİŞLEMİŞ

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre Diyarbakır Hani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim Bir-Sen tarafından mülakata girecek yönetici adaylarına verilecek puanlar için bir nevi “fişleme” listesi gönderildi. Sendika tarafından gönderildiği belirtilen listede mülakata girecek kişilerin karşılarında o kişiyi özetleyen bir iki cümlelik bilgilerin yer aldığı görülürken, sözlü mülakatta verilmesi istenen puanlarda yazılmış. Günlerdir MEB personelleri arasında yönetici görevlendirme mülakatları tartışılırken Diyarbakır’da ortaya çıkan bu listeye Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerin nasıl müdahil olacağı ve neler yapılacağı merak konusu.

Eğitim Bir-Sen tarafından verildiği iddia edilen liste;

Fişleme Listesi

Hani İlçesinde mülakata giren yönetici adaylarının kişisel bilgilerinin yer aldığı listede  Puanı ve Düşünceler yazan yer dikkat çekiyor. Listeye Eğitim-Sen’in ulaştığı belirtilirken Eğitim Sen Genel Sekreteri Keskin Bayındır tarafından yapılan açıklamada liyakatın yerine mülakatın getirilme nedeninin bir kez daha kanıtlandığı belirtildi.

PUANI VE DÜŞÜNCELER

Listeye baktığımızda kişilerin karşısında;

 • 95 ve üzeri puan, çok çalışkan, merkez istiyor, eşi merkezde.
 • 90 ve üzeri puan çok çalışkan, faydalı, bize çok üye yazıyor.
 • 95 puan ve üzeri 8 yıldır Hani’de, çalışkan, çok üye yazıyor.
 • Atandığı günden üyemiz, aktif, çalışkan.
 • Üyemiz, hanımefendi biri, okulunda yapabilir.
 • Gürbüz İmam Hatip Ortaokulu müdür vekili, oraya olabilir.
 • Eski üyemiz, şu an okulunda müdür yardımcısı, devam ederse iyi olur.
 • 70 ve üzeri puan, Eğitim Sen’den yeni bize geçti, düşüncesi bozuk olabilir.
 • Çok efendi, çalışkan, sağlam ve dürüst.
 • 70 puan ve üzeri üyemiz, iyi tanımıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Şaşırdık mı? Tabiki hayır..işleri güçleri bu..torpil hak yeme ,emekçiyi %3 lere satma.sorarsan müslümanız derler.ama allah c.c nin karşıma kul hakkıyla gelmeyin dediğini unuturlar..bunların müslümanlığı dünyevi bir müslümanlık.ahireti masıl torpilleyecekler bakalım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM