Eğitim Bir-Sen’in üye sayısını 500 bine çıkartmayı hedefliyoruz

Mayıs 2017 yetki döneminde bir milyon üye hedefi ile yola çıktıklarını birçok kez dile getiren Memur-Sen yetkilileri, Eğitim Bir-Sen’in üye sayısının ise 500 bine ulaşacağını vurguluyorlar. Eğitim Birsen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner yeni hedeflerinin üye sayılarını 500 bine çıkartmak olduğunu açıkladı.

Eğitim Bir-Sen’in üye sayısını 500 bine çıkartmayı hedefliyoruz

Eğitim Bir-Sen’in üye sayısını 500 bine çıkartmayı hedefliyoruz

Kamuda memur sendikalarının yetki belirleme çalışması 15 Mayıs günü sonuçlanacak. 15 Mayıs tarihinde imzalanacak mutabakat metinleri ile birlikte yetkili sendika belirlenmiş olacak. Son yıllarda üye sayısı büyük bir hızla artan ve birçok eleştirilere hedef olan Eğitim Bir-Sen eğitim alanında, öğretmen alanında yine yetkili sendika olacak. 1 milyona yakın MEB personeli arasında sendikalaşma oranı her geçen ay artarken en çok üyeye sahip olan sendika ise şu anda Eğitim Bir-Sen olarak gözükmektedir. Tüm kamuda ise geçtiğimiz yılın yetkili konfederasyonu Memur-Sen tekrar yetkili olmayı ve toplu sözleşme masasına oturmayı bekliyor.

2016 YILINDA YETKİLİ EBS OLMUŞTU

2016 yılı sendika üye sayıları Resmi Gazete’de yayımlanmış ve en çok üyeye sahip olan sendika Eğitim Bir-Sen yetkili olmuştu. Eğitim Bir-Sen’in 2016 yılı üye sayısı 402 bin 171, Türk Eğitim-Sen’in 2016 yılı üye sayısı 220 bin 951, Eğitim-Sen’in 2016 yılı üye sayısı 119 bin 876 olarak resmiyet kazanmıştı. Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) 2016 üye sayısı 956 bin 32 kişi iken  Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu ( Türkiye Kamu-Sen) 2016 üye sayısı 420 bin 220 olarak kayıtlarda yer aldı.

HEDEF 1 MİLYON 111 BİN 111 ÜYE

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından sürekli dile getirilen ve yetki dönemi yaklaştıkça daha fazla ifade edilen 1 milyon 111 bin 111 üye hedefini Memur-Sen 2017 yılında gerçekleştirecek gibi gözüküyor. 2015 yılında Memur-Sen üye sayısı 836 bin 505 üye iken, 2016 yılında Memur-Sen üye sayısı 956 bin 32 kişi olmuştur. Bir yıl içerisinde Memur-Sen üye sayısını 119 bin 527 kişi arttırmıştır. 2017 yılında hedeflenen 1 milyon 111 bin 111 üye için ise geçen yıla göre 155 bin üye kazanması gereken konfederasyonun bu üyeye ulaştığı belirtilmektedir.

HEDEF 500 BİN EĞİTİM BİR-SEN ÜYESİ

Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner tarafından yapılan açıklamada ise şu anda 450 bine ulaşan Eğitim Bir-Sen üyesi MEB personeli sayısının arttırılarak 500 bine çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi. 500 bin üyeyle zirvede yeni ufuklara yürümek istediklerini ifade eden şube başkanı Öner, gece gündüz demeden, yılmadan yorulmadan çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. 1 milyonda olur, bu kadar haysiyetsiz Korkak sürüsü olan bir camiaya 500 bin az.. Daha fazla fil istiyoruz…

  2. Olur olur. O sayıyı da geçer. Öğretmenin kültürel, zihinsel profili ile, sokakların bilinç seviyesi ve sendikaların üye sayıları birbini ile doğru orantılıdır. Öğretmen nasılsa sokak ta, siyasette, kültür de, ahlak ta, terbiye de, sendikal üye dağılımı da ona uygundur… Güçlüye, iktidara yanaşmak, torpilli olmak için bile bile diğer emekçi kardeşlerini her toplu görüşmede satışa getiren sarı sendikaya üye olan sözümona öğretmenler… 🙂 Yeni Türkiye Sizin Eserinizdir. 🙂

  3. Allah aşkına sen diğer sendika üyelerine bir gecede terörist ilan edip hepsini ihraç edersen tabi ki herkes senin sendikana gelir , ama bu gelmelerin çoğu korkudan ve kaygıdan mafyavari bir zorlama o yüzden sendikal başarı diye övünmemek gerek , hele sayı ile övünmek çok anlamsız muhalif bir rüzgar esse 3*5 bin bu sendikadar ihraç etseler o bir bilyndan on bin kalır mı dersin ? empati yapın bol bol olurya devran döner şuan alkışladığımız zulümler bize yapılırsa ne ederiz diye .

  4. hedef olsa ne olur memuru savunmadıktan sonra. İstifa edilmiş sendikadan suçlandık, işimizden olduk. Halbuk hiç bir sendikal eyleme katılmadım. Savcılık sucsuz bulup takipsizlik verdi. Ama hiç bir gelişme yok. KEŞKE ÜYE OLMASAYDIM. kimsenin de sendikaya üye olmasını tavsiye etmiyorum

  5. Musa demis ki:Hakki tutup kaldirmak icin…tabi yersen.Ne hakki ya,hak , hukuk yalanlariyla mi benim 94,5 mdr yrd puanim olmasina ragmen atamam olmadi.Baska sendikaliyim diye.Sizin torpil listeleri ayak altinda dolastigi halde, gidip yalakalip yapmadım.Serefimle isimi yaparim yine de kul hakki yemem.Ama ya siz? Kimlerin hakkini yediniz ve hala bile bile destege devam.Allah kul hakkiyla gelmeyin diyor, simdi yine din iman hak hukuk dilinizden dusmeyecek.Hakkimi helal etmiyorum.

  6. Tabi tabi kesin cikarsiniz.Torpil listeleri ortalikta dolasiyordu mudur ve mdr yrdm atamalarinda.Boyle makam v koltuk icin arkadaslarini dahi.satanlar oldugu surece kesin cikarsiniz.94,5 mdr yrd.puanim olmasina ragmen başka sendikali.oldugumdan atamam yapilmadi.Sonrada hak,huku,din,iman…Haram olsun hakkim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM