Eğitim-İş İYEP ek ders ücretlerinin artırımlı ödenmesi için MEB’e başvurdu

İlkokullarda Yetiştirme Programında görev alacak öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ödenmesi için Eğitim-İş sendikası MEB’e talepte bulundu..

Eğitim-İş İYEP ek ders ücretlerinin artırımlı ödenmesi için MEB’e başvurdu

Eğitim-İş İYEP ek ders ücretlerinin artırımlı ödenmesi için MEB’e başvurdu

Sendikadan yapılan açıklamada İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrenciler için açılacak kurslarda görev alacak öğretmenlerin ücretlerini Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında olduğu gibi yüzde 100 arttırımlı ödenmesi için bakanlığa başvurulduğu belirtildi.

İYEP EK DERS ÜCRETİ

İlkokullarda Yetiştirme Programı kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlamak üzere 3. ve 4.sınıf öğrencileri arasında Türkçe ve Matematik derslerinde geri kalmış öğrencilere kurs açılacak. MEB İYEP’te görev alacak öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ödemezken öğretmenler haftalık maksimum 10 saate kadar derse girebilecekler.

İlgili resmi yazı;

İYEP ek ders ücreti artırımlı ödenmesi talebi
İYEP ek ders ücreti

Eğitim-İş sendikası da Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği resmi yazıda ortaokul ve liselerde Destekleme Yetiştirme Kurslarında görev alan öğretmenlere %100 artırımlı ek ders ücreti ödemesi yapıldığı gibi İYEP’te görev alacak öğretmenlere de artırımlı ücret ödenmesini istedi. Sendikanın açıklamasında; “Bu konuda bakanlıkça yapılacak bir düzenleme sorunu çözecektir. İYEP’in de Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamına alınması ile öğretmenlerin ek hizmet puanı sorunu da çözülmüş olacaktır. Gerekli düzenlemenin yapılmasını ve öğretmenlerin mağduriyetlerine yol açılmamasını talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM