Eğitim-İş; MEB anahtarları Eğitim Bir-Sen’e teslim etsin gitsin

Yönetici atama takvimi işlemeye başladı, önümüzdeki günlerde yapılacak olan müdür ve müdür yardımcısı mülakatları öncesi Eğitim Bir-Sen’e tepki geldi.

Eğitim-İş; MEB anahtarları Eğitim Bir-Sen’e teslim etsin gitsin

Eğitim-İş; MEB anahtarları Eğitim Bir-Sen’e teslim etsin gitsin

Eğitim-İş sendikası merkez yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Eğitim Bir-Sen eleştirildi. Eğitim-İş yönetici atama mülakatları öncesinde Eğitim Bir-Sen’in mülakata girmeye hak kazananlara SMS atarak toplantıya çağırdığını belirtti. Şubeye yönetici adaylarının toplantıya çağrılmasını eleştiren Eğitim-İş sendikası 2017 MEB yönetici atama takvimi çerçevesinde yapılacak olan sözlü mülakatlar öncesinde Eğitim Bir-Sen’in de bir nevi adayları ön mülakattan geçirdiğinin altı çizildi.

EĞİTİM BİR-SEN’DEN ÖN MÜLAKAT

Eğitim-İş sendikası yönetici atama yönetmeliğinin son halinin torpile ve adam kayırmaya dayandığı vurgulanırken, Eğitim Bir-Sen tarafından yönetici görevlendirme süreci öncesinde sergilenen tutumların etik olmadığı açıklandı. Eğitim Bir-Sen’i sarı sendika olarak nitelendiren Eğitim-İş sendikası, sarı sendikacılığın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çırak olarak görev yaptığına dikkat çekti.

ANAHTARLARI BIRAKIP GİDİN

Eğitim-İş açıklamada Milli Eğitim Bakanlığını da eleştirirken MEB’e çağdıra bulundu.

Ya görev ve yetkilerinize sahip çıkın! Ya da anahtarları bu “yeni nesil sendikacılığa” teslim edin! Ki! bizler de asıl muhataplarımızı bilelim.

Açıklaması yapan Eğitim-İş sendikası, yönetici görevlendirmeleri öncesinde yapılanlara dikkat çekti.

Eğitim-İş sendikasının açıklamasının tamamı için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bence Eğitim-iş te anahtarlarını Eğitim-Bir-Sen’e teslim edip ortadan toz olsun. Nasıl olsa asıl vazifesini yerine getirdi ve İzmir gibi bir şehirde yetkinin Eğitim-Senden eğitim Bir sen’e geçmesini sağladı. Görevini tamamladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM