Eğitim-İş; MEB öğretmen performans değerlendirmesini tamamen kaldırsın

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen performans değerlendirme sistemini bu sene uygulamayacağını açıkladı ancak sendikalar uygulamanın tamamen kaldırılmasını talep etti.

Eğitim-İş; MEB öğretmen performans değerlendirmesini tamamen kaldırsın

Eğitim-İş; MEB öğretmen performans değerlendirmesini tamamen kaldırsın

Sendika yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 08.05.2018 tarihinde yayımladığı öğretmen performans değerlendirilmesinin bu yıl yapılmayacağına dair erteleme yazısını hatırlatarak MEB’in performans değerlendirmesini ertelemesinin seçimden dolayı olduğunu vurguladı.

PERFORMANSA ERTELEME

Eğitim-İş sendikası merkez yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada “Bu adımın seçim öncesi oy kaybı kaygısıyla atıldığı açıktır. Bakanlığın yapması gereken, siyasi hesaplarla hareket etmek yerine bu sistemin bir daha geri getirilmemek üzere tamamen kaldırıldığını açıklamak olmalıdır.” ifadelerine yer verilirken performans değerlendirmenin tamamen kaldırılması istendi. MEB performans sistemini derhal geri çekmeli açıklaması yapılırken “Daha önce de ifade ettiğimiz üzere öğretmenler hem mesleki hem de eğitim alanında, veliler ise eğitim ve diğer alanlarda yaşanan olumsuzluklara sandıkta gerekli tepkiyi mutlaka vereceklerdir.” denildi.

SENDİKADAN YÖNETİM İSTEĞİ

“Eğitim-İş olarak erken seçim sonrasında, ülkenin geleceği açısından bilimsel, laik, kamusal ve parasız eğitimin önemini kavrayacak, parlamenter sistemi daha etkin ve güçlü kılacak bir iktidarın yönetime gelmesini istiyoruz.” açıklamasında bulunan Eğitim-İş sendikası öğretmen performans değerlendirme sistemi üzerinden hükümete de eleştirilerde bulunmuş oldu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM