Eğitim-İş; MEB Personelinin görevde yükselmesinde sözlü kaldırılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan görevde yükselme sınavı kılavuzunda yer alan sözlü sınav için Eğitim-İş sendikası talepte bulundu ve sözlü sınavın kaldırılmasını istedi.

Eğitim-İş; MEB Personelinin görevde yükselmesinde sözlü kaldırılmalıdır

Eğitim-İş; MEB Personelinin görevde yükselmesinde sözlü kaldırılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı 9 Aralık 2018 tarihinde görevde yükselme sınavı yapacak. Bakanlık 2018 yılı görevde yükselme sınavı kılavuzu yayınlandı. Eğitim-İş sendikası MEB’e yazdığı resmi yazıda görevde yükselmelerde sözlü sınavın kaldırılmasını talep etti.

SÖZLÜ SINAV KALDIRILSIN TALEBİ

Eğitim-İş sendikasından yapılan açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2018 tarihinde yapılacak Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef ve Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Sınavı dahil olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılacak her türlü atamada sözlü sınav uygulamasına gidilmemesi için bakanlığa başvurduk.” ifadelerine yer verildi.

İlgili resmi yazı;

Görevde yükse sözlü sınav
Görevde yükselme

SÖZLÜ SINAV SORUN DEMEKTİR

Sendikanın MEB’e gönderdiği Sözlü Sınavlar konulu resmi yazısında her tür atamada sözlü sınav uygulamalarının yarattığı sorunların bilinmekte olduğu hatırlatılırken  uygulamada yaşanılan haksızlıkların da önüne geçilmesi amacıyla görevde yükselme yönetmeliği gereğince yapılacak tüm atamalarda sözlü sınava gidilmemesi istendi. Atamalarda objektif kriterlerin göz önüne alınmasını isteyen Eğitim-İş sendikası 9.12.2018 tarihinde yapılacak olan görevde yükselme yazılı sınavından sonra sözlü sınav yapılmamasını, sözlü sınav yerine yazılı sınav puanının esas alınmasını talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Daha önceki yıllarda Böyle bir uygulama yoktur sınav stresine ek olarak bir de mülakat insanların psikolojisini bozmaktadır burada Ayrıca torpilde düşünceleri de devreye girmektedir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM