Eğitim-İş; öğretmenlere 3600 ek gösterge için hükümet samimi değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan öğretmenlere 3600 ek gösterge açıklamasına Eğitim-İş sendikası tarafından tepki gösterildi ve hükümetin bu konuda samimi olmadığı belirtildi.

Eğitim-İş; öğretmenlere 3600 ek gösterge için hükümet samimi değil

Eğitim-İş; öğretmenlere 3600 ek gösterge için hükümet samimi değil

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada “Hükümet 3600 ek göstergede samimi değildir” vurgusu yapıldı. Sendikanın 3600 ek gösterge konusunda yaşanan adaletsizliği daha önceden sıkça dile getirdiği hatırlatılırken “Biz bu adaletsizliği dillendirdiğimizde adeta bize karşı duranlar adaleti ancak hatırlamışlardır.” denildi.

ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGE

“Eğitim-İş olarak, Ek Gösterge Cetvelinin “Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı” bölümünün gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi ve eğitim çalışanlarının ek göstergesinin 3600’e çıkarılması talebiyle Türkiye genelinde imza kampanyası başlatmış ve topladığımız yüz bin imzalı dilekçeyi TBMM’ye sunmuştuk.” açıklaması yapıldı. Eğitim-İş tarafından 3600 ek gösterge için başlatılan imza kampanyasından sonra Eğitim Bir-Sen’in “devlet kaynakları bu talebi karşılayamaz” açıklaması yaptığı ifade edildi. Eğitim-İş Eğitim Bir-Sen eleştirisinde; “O dönem bu haklı talebimizi görmezden gelenlerin bugün seçim vaadi olarak bu talebi dillendirmesinin ardından söz konusu yandaş sendika, “3600 ek gösterge talebimiz kabul gördü” diyebilmektedir.” ifadelerine yer verirken yandaş sendika olarka nitelendirdiği Eğitim Bir-Sen’in 3600 ek gösterge talebinden çok uzak davrandığını vurguladı.

BEKLEYECEK ZAMANIMIZ YOK

Eğitim-iş tarafından yapılan öğretmenlere 3600 ek gösterge açıklamasında “Sadece bir laftan ibaret olan vaade karnımız toktur. İktidar elindeki yetkiyi kullanmak bir yana 3600 ek göstergeyi dillendirirken bile bir tarih vermemiştir. 5 yıl sonra seçim yaklaşınca akıllarına gelecek bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. 16 yıldır bu adaletsizliğe dur demeyen anlayışı bekleyecek zamanımız da sabrımız da yoktur.” ifadelerine yer verildi ve hükümet eleştirildi. Sendika 3600 ek göstergenin hemen hayata geçirilmesini istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM