Eğitim İş öğretmenlere il ilçe emri ve ikinci il dışı atama hakkı istedi

Eğitim-İş sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazıda norm kadrolar ve atamalar hususuna değindi. Özür grubu mağduriyeti ve ikinci il dışı atama sözü Bakanlığa hatırlatıldı.

Eğitim İş öğretmenlere il ilçe emri ve ikinci il dışı atama hakkı istedi

Eğitim İş öğretmenlere il ilçe emri ve ikinci il dışı atama hakkı istedi

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir süre kaldı. Sendikaların öğretmenler adına Milli Eğitim Bakanlığından talepleri sürüyor. Eğitim-İş sendikası “Norm Kadro ve Atamalar” konulu resmi yazı ile MEB’e bazı hususları hatırlattı ve bu hususların hayata geçirilmesini istedi.

İKİNCİ İL DIŞI ATAMA SÖZÜ

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin ikinci il dışı ataması için atama takvimi içerisinde güncelleme yapılabileceği belirtilmiş ve 2.il dışı atama için öğretmenler beklenti içerisine girmişti. Geçen sürede MEB ikinci il dışı tayin ile ilgili resmi bir açıklama yapmazken Eğitim-İş sendikası bu konuyu gündeme getirdi.

Eğitim-İş tarafından MEB’e yazılan resmi yazı;

İkinci il dışı atama ve özür grubu
Norm kadro ve atamalar

Eğitim-İş 2018-2019 eğitim öğretim yılında norm kadro ve atamalara ilişkin karşı karşıya kalınacak sorunlar konusunda Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunarak gerekli tedbirlerin almasını istedi.

İL/İLÇE EMRİ

2017 yılında ve Şubat 2018 özür grubu atamalarında öğretmenlere il/ilçe emri verildiği belirtilirken 2018 yılı Ağustos dönemi özür grubunda da özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlere il ve ilçe emri istendi. İl içinde de mağdur durumda olan öğretmenlere dikkat çeken sendika il içi özür grubu sorununun da çözülmesini istedi. Hali hazırda norm kadro verilerinin 2017-2018 verilerine göre sistemde mevcut olduğuna işaret edilirken bu konuda da mağduriyet yaşanmaması için tedbir alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM