Eğitim-İş; öğretmenlerin il içi özür grubu mağduriyeti giderilmelidir

Sendikalardan öğretmenlerin il içi özür grubu mağduriyetlerinin giderilmesi adına açıklamalar gelmeye devam ediyor. Eğitim-İş sendikası tarafından yapılan açıklamada ilçe emrinin il içi özür grubu mağdurlarına da getirilmesi istendi.

Eğitim-İş; öğretmenlerin il içi özür grubu mağduriyeti giderilmelidir

Eğitim-İş; öğretmenlerin il içi özür grubu mağduriyeti giderilmelidir

Eğitim-İş merkez yönetim kurulu yaptığı açıklamada il içi özre tabii olup ataması gerçekleşmeyen öğretmenlerin sorunlarının her geçen gün arttığına değindi. İl içi özrü olan ve ataması çıkmayan öğretmenlerin mağduriyetinin uzun süredir devam ettiği belirtilen açıklamada iller arası özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlere verilen il içi emri uygulamasının il içinde yer değiştiremeyen öğretmenlere de verilmesi istendi.

EĞİTİM-İŞ; MEB SORUNU ÇÖZMELİDİR

Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazı ile yaşanan sorunun çözülmesi istenirken, il içinde yer değiştiremeyen öğretmenlerin istekleri ile istihdam gerçekleri de değerlendirilsin vurgusu yapıldı. Sorunun ileri ötelenmeden en kısa sürede çözülmesini isteyen Eğitim-İş sendikası tarafından MEB’e yapılan yazılı başvuru;

Eğitim-İş

Sendika internet sitesinden yaptığı açıklama metninde ise Kurban Bayramı öncesinde MEB tarafından yapılan duyuruda özür grubundan mağdur olan binlerce öğretmene umut olunduğunuz ancak 5 Eylül tarihinde 4900 öğretmene tanınan hakkın il içi atama mağdurlarına tanınması ile bu öğretmenlerin umutlarının yıkıldığı belirtildi. İl dışı özür grubu atamasına tabi öğretmenlere sağlanan ilçe emri uygulamasının, il içi özre tabi öğretmenler için de uygulanması gerekmekte olduğunun altı çizilen açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının sorun çözmeye çalışırken başka sorunları da beraberinde getirdiği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sayın editör,siz il içi özür atamasında 5 eylülde yer değiştiren ama okul açılmadığı için tam merkeze gelemeyen ,merkeze bağlı bir okula giden kişiler için yeni başvuru hakkının olacağını söylediniz.Acaba bu bilgi kesin mi?Bazı yerlerde 5 eylülde il içi özür grubunda yer değiştirenlerin tekrar başvuramayacağı söyleniyor.Onlara göre tayin döneminde 2 kez yer değişmezmiş.Gerçi kılavuz açıklanmadan bir şey denmiyor ama.Siz nasıl emin konuştunuz. Teşekkürler.Cevaplarsanız sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM