Eğitim-İş sendikası öğretmene performans için Eğitim Bir-Sen ile görüştü

Öğretmenlere performans değerlendirme sistemi için sendikalar birbirlerine yaklaşmaya başladı. İlk ciddi adım Eğitim-İş sendikasından geldi. Eğitim-İş sendikası genel merkez yöneticileri Eğitim Bir-Sen’i ziyaret etti.

Eğitim-İş sendikası öğretmene performans için Eğitim Bir-Sen ile görüştü

Eğitim-İş sendikası öğretmene performans için Eğitim Bir-Sen ile görüştü

Öğretmen performans değerlendirme sistemi taslağına tüm sendikalar karşı çıkarken sendikalar tarafından basın açıklamaları yapılmaya da devam ediliyor. Öğretmen Performans Değerlendirme ve Aday Öğretmenlik İş ve İşlemleri Yönetmeliği’ne dair taslağın hayata geçirilmemesi için sendikaların sergileyecekleri tutumlar çok önemli iken sendikaların bir araya gelmesi, ortak hareket etmesi bu tutumları daha da güçlendirmektedir.

EĞİTİM-İŞ’TEN EBS’YE ZİYARET

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve Eğitim-İş merkez yöneticileri Eğitim Bir-Sen Genel Merkezinde EBS Genel Başkanı Ali Yalçın ve EBS merkez yöneticileri ile bir araya geldi. Eğitim-İş tarafından yapılan açıklamada öğretmenler için getirilmek istenen performans dayatmasına karşı ortak mücadele geliştirmek için Eğitim Bir-Sen’in ziyaret edildiği belirtildi. Eğitim-İş açıklamasında öğretmen performans değerlendirme sisteminin sendikalar üstü bir konu olduğunu vurgularken, bu taslağın hayata geçirilmemesi adına tüm öğretmenlerin tepki vermesi gerektiğinin altı çizildi. Eğitim-İş Eğitim Bir-Sen ziyaretinden sonra eğitim iş kolundaki diğer sendikalarla da performans sistemine ilişkin görüşmelerin yapılacağını açıkladı.

ALİ YALÇIN; PERFORMANSIN KARŞISINDA OLACAĞIZ

Görüşmede açıklamalarda bulunan Ali Yalçın “Genel yetkili sendika olarak, eğitime ve eğitim çalışanlarına zarar veren, iş barışını bozan, haksızlığa neden olan, vicdanları yaralayan her adımın, uygulamanın karşısında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Öğretmen performans değerlendirmesine başından beri itiraz ettik; böyle bir uygulamanın eğitimcilerin otoritesini sarsacağını, öğrencinin öğretmene parmak sallamasına yol açacağını, öğretmenlik mesleğinin itibarını ortadan kaldıracağını söyleyegeldik. Şimdi de dilekçe kampanyası başlatarak performans değerlendirmesinin gündemden çıkarılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. işte sendikacılığın anlamı budur.öğretmenlerin özlük haklarında bir araya gelmektir.iki sendikayı da kutlarım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM