Eğitim-İş Sendikasına davadan feragat etmesi için baskı yapılıyor

Yürütmenin durdurulması kararından sonra Eğitim Bir-Sen ve kamu haber içerikli internet siteleri Eğitim-İş sendikasını suçlamaya başladılar.

Eğitim-İş Sendikasına davadan feragat etmesi için baskı yapılıyor

Eğitim-İş Sendikasına davadan feragat etmesi için baskı yapılıyor

Eğitim Bir-Sen merkezi tarafından yapılan açıklamada Eğitim-İş sendikası sorumsuz sendika olarak gösterildi ve müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav konularına açtığı davadan dolayı Eğitim-İş sendikası suçlandı.

Eğitim Bir-Sen’in açılan davadan dolayı yönetici adaylarının mağdur edildiği, yöneticilik kademesinde boşluk oluştuğu ve ilgili sendika tarafından davadan feragat edilmesi gerektiği belirtilirken, Eğitim-İş sendikası için bir nevi karalama kampanyaları başlatılmış durumda.

ATATÜRK’SÜZ SINAV

Memur haber siteleri, öğretmen haber siteleri tarafından yayına sokulan haberlere baktığımızda kullanılan içerik ve üslubun Eğitim Bir-Sen tarafından yapılan açıklamaya benzer olduğunu görüyoruz. Eğitim-İş bir nevi günah keçisi olarak gösterilmeye çalışılıyor. Kamudan haber siteleri Eğitim-İş sendikasının telefon ve faks numarasını haber içeriklerinde kullanarak, yönetici adaylarını sendikaya tepki için yönlendirmeye çalışıyor.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konusunun müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınav konuları arasında olmaması ve Eğitim-İş tarafından açılan davadan dolayı sınav konularının olduğu maddeye yürütmenin durdurulması kararı verilmişti ve MEB bu konuda üst mahkemeye itirazda bulunmuştu.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVI İPTAL Mİ?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un birkaç gün önce yaptığı açıklamaya göre üst mahkeme yürütmenin durdurulması kararını onaylarsa müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavı iptal edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’de twitterdan yaptığı açıklamada üst mahkemeye MEB tarafından gerekli itirazın ve savunmanın yapıldığını belirtirken şu anda sınavın iptalinin söz konusu olmadığını, üst mahkeme kararını beklediklerini belirtmişti.

 

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM